Kim jest?

Joanna Koroniewska - Małgosia z "M jak miłość". Wiek, wzrost, mąż, dzieci, waga, Instagram

Patrycja | dnia: 16-01-2020 | skomentuj

Joanna Koroniewska - Małgosia z "M jak miłość". Wiek, wzrost, mąż, dzieci, waga, Instagram

AKPA

Oceń


Joanna Koroniewska to gwiazda, która obecnie najjaśniej świeci na Instagramie, a ostatnio również na YouTube, na kanale „Dowbory Be Happy” gdzie występuje wraz z mężem. Znana z niesamowitego poczucia humoru, niegasnącego optymizmu i szerokiego uśmiechu. Kim jest?

Wszystko o: Joanna Koroniewska

Pełne imię i nazwisko: Joanna Magdalena Koroniewska-Dowbor
Data i miejsce urodzenia: 27 maja 1978, Toruń
Zawód: aktorka
Mąż: Maciej Dowbor (mąż od 2014-teraz)
Dzieci: Janina (2009), Helena (2018)
Wzrost: 171 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @joannakoroniewska

Kariera

Wiedziała, że będzie aktorką od momentu, kiedy dołączyła do Spiętego Teatru Spinaczy w Toruniu. Później współpracowała również z teatrami Bajka i Komedia. Swoją popularność zawdzięcza roli w „M jak miłość”, gdzie wcielała się w postać Małgorzaty Chodakowskiej. Po 13 latach, w 2013 roku, zrezygnowała z występowania w serialu.
Później pojawiła się jeszcze w kilku filmach i serialach, najczęściej jednak gra w teatrach i poświęciła się opiece nad dziećmi. Obecnie gra w serialu „Ślad”, gdzie wciela się w nadkomisarz Maję Olender.
Jest również aktorką dubbingową. Swojego głosu użyczyła m.in. w filmie „Garbi: super bryka” czy „Hannah Montana: Film”. Nagrała także polską wersję audiobooka „Pięćdziesiąt twarzy Greya”.

  Zobacz także  

Pozostałe przedsięwzięcia 

Była uczestniczką wielu programów rozrywkowych m.in. „Taniec z gwiazdami” czy „Kocham cię, Polsko!”. Prowadziła również dwa programy: „Matka czy nastolatka” oraz „Tajemniczy składnik”. W marcu 2010 roku była nominowana do tytułu najpiękniejszej Polki w plebiscycie „Viva! Najpiękniejsi”.
Była ambasadorką Avon Solutions, w 2013 reklamowała lody „Koral”, a także wystąpiła w kampanii reklamowej firmy obuwniczej „Wojas”.

Życie prywatne

Ciekawostka: biegle włada dwoma językami – rosyjskim i angielskim. Ma starszego o dwa lata brata przyrodniego, Jacka.
Od 2014 pozostaje żoną Macieja Dowbora z którym ma dwie córki: Janinę oraz Helenę.
Dodaj komentarz