Kim jest?

Julián Álvarez - młoda gwiazda Argentyny. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Mateusz | dnia: 01-03-2023 | skomentuj

Julián Álvarez - młoda gwiazda Argentyny. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Wikimedia / CC BY-SA 4.0 / Carlos Figueroa Rojas

Oceń


Julián Álvarez urodził się 31 stycznia 2000 w Calchín. Jest argentyńskim piłkarzem, który występuje na pozycji środkowego napastnika. Obecnie reprezentuje barwy angielskiego klubu Manchester City.

Wszystko o: Julián Álvarez

Imię i nazwisko: Julián Álvarez
Zawód: piłkarz
Data i miejsce urodzenia: 31 stycznia 2000 / Calchín
Wzrost: 170 cm
Waga: 71 kg
Partnerka: Emilia Ferrero
Dzieci: brak informacji
Instagram: @juliaanalvarez

  Zobacz także  

Kariera

Julián Álvarez karierę zaczynał w Ameryce Południowej, gdzie jego klubami były Atlético Calchín, Atalaya i River Plate (w barwach ostatniego z wymienionych klubów rozpoczął seniorską karierę). Dobre występy za oceanem poskutkowały zainteresowaniem europejskich klubów i w 2022 zdolny napastnik trafił do Manchesteru City, gdzie przebojem wdarł się do pierwszego składu popularnych The Citizens. Mimo młodego wieku jest już utytułowanym zawodnikiem. W barwach klubowych zdobywał między innymi Copa Libertadores, a z reprezentacją Argentyny (w kadrze zadebiutował w 2021 roku) sięgnął po Copa America i Mistrzostwo Świata (2022). Jeden z najbardziej utalentowanych graczy swojego pokolenia obecnie wyceniany jest na blisko 50 milionów euro.

Życie prywatne

O codziennym życiu młodego piłkarza wiadomo niewiele. W sieci znaleźć można jednak informacje, że jego partnerką jest Emilia Ferrero. Tajemnicą nie jest także, że Argentyńczyk skupia się obecnie na swojej piłkarskiej karierze.
Dodaj komentarz