Kim jest?

İlkay Gündoğan - kapitan Manchesteru City. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Mateusz | dnia: 28-02-2023 | skomentuj

İlkay Gündoğan - kapitan Manchesteru City. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Wikimedia / CC BY-SA 4.0 / Steffen Prößdorf

Oceń


İlkay Gündoğan urodził się 24 października 1990 w Gelsenkirchen. Jest niemieckim piłkarzem tureckiego pochodzenia, który występuje na pozycji środkowego pomocnika. Obecnie reprezentuje barwy angielskiego klubu Manchester City.

Wszystko o: İlkay Gündoğan

Imię i nazwisko: İlkay Gündoğan
Zawód: piłkarz
Data i miejsce urodzenia: 24 października 1990 / Gelsenkirchen
Wzrost: 180 cm
Waga: 80 kg
Żona: Sara Arfaoui (od 2022)
Dzieci: brak informacji
Instagram: @ilkayguendogan

  Zobacz także  

Kariera

İlkay Gündoğan piłkarską karierę seniorską rozpoczynał w niemieckim klubie VfL Bochum (jako junior grał między innymi w młodzieżowych zespołach Schalke 04). W 2009 roku przeszedł do innego niemieckiego klubu, 1. FC Nürnberg, gdzie występował do 2011 roku. Wówczas po pomocnika sięgnęła Borussia Dortmund, a w jej barwach zdobywał on między innymi Mistrzostwo Niemiec i Puchar Niemiec. W 2016 roku Gündoğan zasilił szeregi Manchesteru City. Z klubem z Manchesteru zdobywał między innymi Mistrzostwo Anglii, Puchar Anglii i Puchar Ligi Angielskiej. İlkay Gündoğan to także wielokrotny reprezentant Niemiec, który w narodowych barwach sięgał po brąz Mistrzostw Europy w 2012 roku, gdy turniej ten odbywał się na terenie Polski i Ukrainy. Obecnie utytułowany i doświadczony pomocnik wyceniany jest na około 25 milionów euro.

Życie prywatne

İlkay Gündoğan dość niechętnie dzieli się w mediach swoim życiem osobistym, ale wiadomo, że od 2022 roku jego żoną jest Sara Arfaoui. Z profilu na Instagramie piłkarza dowiedzieć się możemy również, że para spodziewa się obecnie dziecka.
Dodaj komentarz