Kim jest?

Draupadi Murmu - prezydent Indii. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Mateusz | dnia: 27-02-2023 | skomentuj

Draupadi Murmu - prezydent Indii. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Wikimedia / GODL-India / President's Secretariat

Oceń


Draupadi Murmu urodziła się 20 czerwca 1958. Jest indyjską polityk, która pochodzi z najniższych warstw społecznych tego kraju. Od 2022 roku jest prezydentem Indii i jedną z najważniejszych osób w kraju.

Wszystko o: Draupadi Murmu

Pełne imię i nazwisko: Draupadi Murmu
Data i miejsce urodzenia: 20 czerwca 1958
Zawód: polityk
Mąż: Charan Murmu (do 2014)
Dzieci: trójka
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: brak informacji

  Zobacz także  

Kariera

Draupadi Murmu to absolwentka Ramadevi Women's University. Wywodzi się z najniższych warstw społecznych Indii (została prezydentem jako pierwsza osoba z tej warstwy społecznej w historii). Pracowała jako nauczycielka, gubernatorka stanu Jharkhand (2015-2021) i pełniła funkcje polityczne w rządzie stanu Orisa (2000-2004). Na swoim koncie ma także dwie kadencje spędzone w roli członkini lokalnego rządu. 25 lipca 2022 roku została wybrana na Prezydenta Indii (jako druga kobieta w historii). W 2007 roku została odznaczona przez Odisha Legislative Assembly nagrodę Nilkantha nagrodą dla najlepszego MLA (Member of Legislative Assembly). Uważana jest za przywódczynię plemienia z Rairangpur w dystrykcie Mayurbhanj w Odisha.

Życie prywatne

Jej mężem był Charan Murmu, który zmarł w 2014 roku. Para miała trójkę dzieci (dwóch synów i córkę), niestety żadne z nich nie żyje. Jej potomkowie byli przywódcami indyjskich wiosek.
Dodaj komentarz