Kim jest?

Giacomo Bonaventura - pomocnik Fiorentiny. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Mateusz | dnia: 02-03-2023 | skomentuj

Giacomo Bonaventura - pomocnik Fiorentiny. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Wikimedia / CC BY 2.0 / Doha Stadium Plus Qatar from Doha, Qatar

Oceń


Giacomo Bonaventura urodził się 22 sierpnia 1989 w San Severino Marche. Jest włoskim piłkarzem, który występuje na pozycji środkowego pomocnika. Obecnie reprezentuje barwy włoskiego klubu ACF Fiorentina.

Wszystko o: Giacomo Bonaventura

Imię i nazwisko: Giacomo Bonaventura
Zawód: piłkarz
Data i miejsce urodzenia: 22 sierpnia 1989 / San Severino Marche
Wzrost: 180 cm
Waga: 75 kg
Żona: Federica Ziliani
Dzieci: syn
Instagram: @jackbonaventura

  Zobacz także  

Kariera

Giacomo Bonaventura piłkarską karierę zaczynał w klubie Atalanta Bergamo, w którym rozegrał ponad 100 spotkań. W 2009 roku był wypożyczony do Pergocremy, a rok później trafił na takich samych zasadach do Padovy. W 2014 roku na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do AC Milan, a z drużyną popularnych Rossonerich udało mu się sięgnąć po Superpuchar Włoch za sezon 2016/2017. W 2020 roku piłkarz ponownie zmienił pracodawcę, a jego nowym klubem został inny włoski zespół, ACF Fiorentina, w którego barwach występuje do dziś. Giacomo Bonaventura może pochwalić się także występami w reprezentacji Włoch - doświadczony pomocnik występował zarówno w pierwszej reprezentacji, jak i reprezentacjach młodzieżowych swojego kraju. Obecnie wyceniany na około 2,5 miliona euro.

Życie prywatne

Zawodnik rzadko zdradza szczegóły ze swojego prywatnego życia. W sieci znaleźć możemy jednak zdjęcia z jego małżonką, którą jest Federica Ziliani. Para wychowuje wspólnie syna, a zdjęcia całej rodziny znajdziemy na przykład na Instagramie piłkarza.
Dodaj komentarz