Kim jest?

Josip Brekalo - chorwacki napastnik. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Mateusz | dnia: 01-03-2023 | skomentuj

Josip Brekalo - chorwacki napastnik. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Wikimedia / CC BY-SA 3.0 / Jeollo von http://www.vfb-exklusiv.de

Oceń


Josip Brekalo urodził się 23 czerwca 1998 w Zagrzebiu. Jest chorwackim piłkarzem, który występuje na pozycji skrzydłowego lub napastnika. Obecnie reprezentuje barwy włoskiego klubu AC Fiorentina.

Wszystko o: Josip Brekalo

Imię i nazwisko: Josip Brekalo
Zawód: piłkarz
Data i miejsce urodzenia: 23 czerwca 1998 / Zagrzeb
Wzrost: 175 cm
Waga: 70 kg
Żona: Dominika Brekalo
Dzieci: Nika
Instagram: @josip_brekalo

  Zobacz także  

Kariera

Josip Brekalo karierę zaczynał w Chorwacji, gdzie był zawodnikiem Dinama Zagrzeb. Dobre występy w rodzinnym kraju zaowocowały zainteresowaniem większych europejskich klubów, a chorwacki zawodnik w 2016 roku dołączył do niemieckiego klubu VfL Wolfsburg. Zawodnik wypożyczany był do VfB Stuttgart (2017) i Torino FC (2021). W styczniu 2023 doszło do kolejnego transferu z udziałem zawodnika. Wówczas to Brekalo zasilił szeregi innego włoskiego klubu, AC Fiorentina. Josip Brekalo to także reprezentant Chorwacji, który w barwach narodowych zadebiutował w 2018 roku (wcześniej występował także w młodzieżowych reprezentacjach swojego kraju). Obecnie napastnik wyceniany jest na około 7,5 miliona euro.

Życie prywatne

Josip Brekalo w mediach społecznościowych okolicznościowo chwali się zdjęciami ze swojego prywatnego życia. Jego żoną jest Dominika Brekalo, a para wspólnie wychowuje córkę o imieniu Nika.
Dodaj komentarz