Kim jest?

Kevin Mbabu - szwajcarski obrońca. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Mateusz | dnia: 02-03-2023 | skomentuj

Kevin Mbabu - szwajcarski obrońca. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Wikimedia / CC BY-SA 3.0 / Football.ua

Oceń


Kevin Mbabu (Melingo Kevin Mbabu) urodził się 19 kwietnia 1995 w Chêne-Bougeries. Jest szwajcarskim piłkarzem, który występuje na pozycji bocznego obrońcy. Obecnie reprezentuje barwy szwajcarskiego Servette FC (wypożyczenie z angielskiego Fulham).

Wszystko o: Kevin Mbabu

Imię i nazwisko: Melingo Kevin Mbabu
Zawód: piłkarz
Data i miejsce urodzenia: 19 kwietnia 1995 / Chêne-Bougeries
Wzrost: 184 cm
Waga: 83 kg
Żona: brak informacji
Dzieci: brak informacji
Instagram: @kevin_mbabu

  Zobacz także  

Kariera

Melingo Kevin Mbabu piłkarską karierę rozpoczynał w Szwajcarii, gdzie reprezentował barwy klubu Servette FC. W 2013 roku został zawodnikiem Newcastle United, ale w drużynie srok nie zrobił wielkiej kariery, o czym świadczą wypożyczenia do drużyn Rangers FC (2015) czy Young Boys (2016). W 2017 roku zawodnik na stałe dołączył do drużyny YB, w której rozegrał ponad 70 spotkań. W 2019 roku po bocznego obrońcę sięgnął niemiecki klub VfL Wolfsburg, a w 2022 roku wrócił do Anglii, gdzie zasilił szeregi klubu Fulham. W 2023 roku boczny obrońca został wypożyczony do swojego pierwszego klubu, szwajcarskiego Servette FC. Kevin Mbabu ma na swoim koncie także występy w reprezentacji Szwajcarii (grał także w drużynach młodzieżowych swojego kraju). Obecnie wyceniany jest na około 7 milionów euro.

Życie prywatne

O życiu prywatnym piłkarza wiadomo niewiele. W sieci znaleźć można informacje, że pochodzi z rodziny francusko-kongijskiej. Według medialnych doniesień piłkarz nigdy nie poznał biologicznego ojca, a jego wychowaniem zajął się ojczym. Ma dwie córki (w tym jedną przyrodnią).
Dodaj komentarz