Kim jest?

Breel Embolo - napastnik Szwajcarii. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Mateusz | dnia: 02-03-2023 | skomentuj

Breel Embolo - napastnik Szwajcarii. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Wikimedia / CC BY-SA 4.0 / Sven Mandel

Oceń


Breel Embolo urodził się 14 lutego 1997 w Jaunde. Jest szwajcarskim piłkarzem, który występuje na pozycji środkowego napastnika. Obecnie reprezentuje barwy francuskiego klubu AS Monaco.

Wszystko o: Breel Embolo

Imię i nazwisko: Breel Embolo
Zawód: piłkarz
Data i miejsce urodzenia: 14 lutego 1997 / Jaunde
Wzrost: 187 cm
Waga: 88 kg
Partnerka: Naomi
Dzieci: syn
Instagram: @breelembolo97

  Zobacz także  

Kariera

Breel Embolo poważną piłkarską karierę rozpoczynał w szwajcarskim klubie FC Basel, w którym występował do 2016 roku. Dobre występy przełożyły się na zainteresowanie większych klubów i ostatecznie napastnik zasilił szeregi niemieckiego FC Schalke 04, gdzie grał do 2019 - wówczas to przeniósł się do innego niemieckiego klubu Borussii Mönchengladbach. W 2022 doszło do kolejnej przeprowadzki piłkarza, a napastnik został graczem francuskiego AS Monaco, którego barwy reprezentuje do dziś. Obecnie zawodnik wyceniany jest na około 20 milionów euro. Embolo to także wielokrotny reprezentant Szwajcarii. W narodowych barwach wystąpił między innymi na Mistrzostwach Europy (2016 i 2020) i Mistrzostwach Świata (2018 i 2022).

Życie prywatne

O życiu prywatnym szwajcarskiego piłkarza wiadomo niewiele. W sieci znaleźć można informacje, że jego partnerką jest tajemnicza Naomi. Na Instagramie piłkarza znajdziemy również zdjęcia syna piłkarza.
Dodaj komentarz