Kim jest?

Pontus Jansson - kapitan Brentford. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Mateusz | dnia: 04-03-2023 | skomentuj

Pontus Jansson - kapitan Brentford. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Wikimedia / CC BY-SA 3.0 / Антон Зайцев - soccer.ru

Oceń


Pontus Jansson (Pontus Sven Gustav Jansson) urodził się 13 lutego 1991 w Arlöv. Jest szwedzkim piłkarzem, który występuje na pozycji środkowego obrońcy. Obecnie reprezentuje barwy angielskiego klubu Brentford.

Wszystko o: Pontus Jansson

Imię i nazwisko: Pontus Sven Gustav Jansson
Zawód: piłkarz
Data i miejsce urodzenia: 13 lutego 1991 / Arlöv
Wzrost: 194 cm
Waga: 86 kg
Żona: Åsa Thornell (od 2017)
Dzieci: córka
Instagram: @pontusjansson.18

  Zobacz także  

Kariera

Pontus Sven Gustav Jansson karierę rozpoczynał w szwedzkim klubie Malmö FF (wcześniej występował w juniorskim zespole Arlövs BI). W 2009 roku był wypożyczony do IFK Malmö, a w 2014 roku przeprowadził się do włoskiego Torino FC. W 2016 zawodnik wypożyczany został do Leeds United, a w 2017 dołączył do drużyny Pawi na zasadzie transferu definitywnego. W 2019 roku ponownie zmienił barwy, a jego nowym pracodawcą został innym angielski klub, Brentford F.C (obecnie jest kapitanem klubu). Na swoim koncie ma trzy Mistrzostwa Szwecji. Wielokrotnie występował w narodowych barwach Szwecji, a w przeszłości był młodzieżowym reprezentantem swojego kraju. Obecnie środkowy obrońca wyceniany jest na około 5 milionów euro.

Życie prywatne

Sporo o życiu prywatnego piłkarza dowiedzieć możemy się z mediów społecznościowych. Wiadomo na przykład, że jego żoną od 2017 roku jest Åsa Thornell, a para wspólnie wychowuje córkę.
Dodaj komentarz