Jest czego zazdrościć?

Dominika Kulczyk wydała 300 milionów złotych na dom w Londynie!

Redakcja PinkWall | 20-02-2020 | skomentuj

Dominika Kulczyk wydała 300 milionów złotych na dom w Londynie!

AKPA

Oceń


Dominika Kulczyk to córka Jana Kulczyka, który zmarł w 2015 roku. Był najbogatszym Polakiem, więc logicznym było, że po jego śmierci pieniądze dostaną jego dzieci. Kulczyk stała się więc najbogatszą Polką. Jej majątek szacuje się na około 9 miliardów złotych. Doskonale radzi sobie jako bizneswoman, ale nie można odmówić tego, że angażuje się ona w akcje charytatywne i próbuje swoich sił jako dziennikarka. W TVN swego czasu emitowany był jej program - „Efekt Domina”, gdzie pokazywane był przykłady działań opartych na pomocy rozwojowej, partnerstwie i wolontariacie.

Teraz będzie o niej głośno za sprawą nowej inwestycji i artykułowi w serwisie ekonomicznym „Bloomberg”. Napisano tam o niej:

Polska miliarderka wydała fortunę na dom w Londynie

O co chodzi? Już tłumaczymy

  Zobacz także  


Dominika Kulczyk kupiła dom w Londynie

I to nie byle jaki. Zakupiła historyczną posiadłość w Knightsbridge w Londynie, nieopodal Pałacu Buckingham i najbardziej ekskluzywnego domu towarowego Harrods. Dom kosztował, bagatela, 57,5 miliona funtów, czyli dokładnie… 300 milionów złotych.

Kulczykówna kupiła nieruchomość od dewelopera Mike’a Spinka – z pewnością niektórzy go kojarzą, bo w zeszłym roku sporo mówiło się o jego sprzedaży zabytkowej rezydencji w pobliżu Pałacu Buckingham. Dominice udało się kupić dom poniżej ceny rynkowej, a według serwisu „Bloomberg” jest to dowód na to, że „podupadający rynek luksusowych nieruchomości w Londynie zaczyna powoli się odradzać”.

Inwestycja Dominiki Kulczyk nie powinna dziwić. Po tym, jak Wielka Brytania wyszła z UE jest słaby kurs funta. Milionerzy wykorzystują to i masowo doprowadzają do wielomilionowych transakcji.

Jest czego pozazdrościć?
Dodaj komentarz