Inni pójdą w jej ślady?

Dominika Kulczyk przekazała 20 milionów złotych na walkę z koronawirusem

Redakcja PinkWall | 21-03-2020 | skomentuj

Dominika Kulczyk przekazała 20 milionów złotych na walkę z koronawirusem

AKPA

Oceń


Koronawirusowego szaleństwa ciąg dalszy. Obecnie jest coraz bliżej 400 zakażeń koronawirusem w Polsce. Niestety, jak podkreśla minister zdrowia, w najbliższych dniach czeka nas wzrodt zakażeń. W Polsce już od dłuższego czasu trwa stan zagrożenia epidemicznego. Przywrócono granice, zamknięto szkoły, galerie handlowe i wszyscy zachęcają do tego, aby zostawać w domu. Do tej akcji coraz częściej przyłączają się celebryci, którzy starają się wykorzystać swoje zasięgi do zrobienia czegoś dobrego. Teraz do pomocy włączyła się Dominika Kulczyk.

  Zobacz także  


Dominika Kulczyk walczy z koronawirusem

W tym trudnym momencie dla całego naszego społeczeństwa do walki przystąpili lekarze i pielęgniarki. Służba zdrowia już w tym momencie jest przeciążona, a w szpitalach coraz częściej brakuje podstawowego sprzętu i środków ochronnych.
Jak dowiedział się portal „Plejada” - w pomoc włączyła się Dominika Kulczyk, która przekazała na cel Fundacji Lekarze Lekarzom 20 milionów złotych.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek los nam pokazuje, jak bardzo jesteśmy ze sobą połączeni. Jeśli będziemy dla siebie tak bardzo, jak potrafimy – wygramy! Zawsze!

- skomentował prezes fundacji Kulczyk Foundation. Środki te przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do diagnostyki genetycznej real time PCR celem wykrycia zakażenia koronawirusem, materiały ochronne dla personelu medycznego tj. maski z filtrem N95, kombinezony ochronne oraz na środki antyseptyczne.

Czy inni milionerzy postanowią zrobić to samo, co Dominika Kulczyk?
Dodaj komentarz