Kim jest?

Dominika Kulczyk – najbogatsza Polka. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Marta | dnia: 11-09-2020 | skomentuj

Dominika Kulczyk – najbogatsza Polka. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

AKPA

Oceń


Dominika Kulczyk jest polskim przedsiębiorcą i inwestorem. Jej majątek wycenia się na około 9 mld złotych. Miliarderka znana jest z tego, że angażuje się w akcje charytatywne i z zakresu ekologii. Za swoją działalność została odznaczona Orderem Uśmiechu i Nagrodą Orła Jana Karskiego. Jest również autorką nagradzanego cyklu reportaży „Efekt Domina”. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Dominika Kulczyk

Data i miejsce urodzenia: 30 lipca 1977, Poznań
Zawód: przedsiębiorca
Partner: Jan Lubomirski-Lanckoroński (2001-2013)
Dzieci: Jeremi, Weronika
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @dominikakulczyk

  Zobacz także  


Kariera

Dominika Kulczyk w 2006 roku założyła wraz z Jackiem Santorskim Grupę Firm Doradczych Values. Specjalizuje się ona w szkoleniach z zakresu psychologii biznesu i jest zaangażowana w projekt Akademii Psychologii Przywództwa, współorganizowany przez Politechnikę Warszawską. Miliarderka w latach 2010-2017 kierowała polskim oddziałem Green Cross International, który jest trzecią co do wielkości na świecie pozarządową organizacją ekologiczną. W 2013 roku zasiliła szeregi Rady Nadzorczej przedsiębiorstwa Kulczyk Investments. W ty samym roku powołała do życia Kulczyk Foundation, która jest organizacją filantropijną współpracującą nie tylko z polskimi, ale również międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi. W 2015 roku została ambasadorką SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce. Trzy lata później Kulczyk stała się inwestorem i udziałowcem Polenergii S.A.

Życie prywatne

Miliarderka jest córką Jana Kulczyka i Grażyny Kulczyk, a także siostrą Sebastiana Kulczyka. W 2001 roku wyszła za prawnika Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego, z którym ma dwoje dzieci, Jeremiego oraz Weronikę. W 2013 roku małżeństwo Dominik Kulczyk zakończyło się rozwodem.
Dodaj komentarz