Kim jest?

Adele - wykonawczyni "Hello". Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Redakcja PinkWall | 12-02-2020 | skomentuj

Adele - wykonawczyni "Hello". Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

pagesix.com

Oceń


Wydaje się, że Adele nie trzeba wcale przedstawiać. Jej głos jest doskonale znany większości – co jakiś czas zaskakuje nas ona nowymi hitami, które od razu dostają się na pierwsze miejsca list przebojów. Gwiazda potrafi również zaskoczyć w kwestii swojego wyglądu i sylwetki. Kim jest Adele?

Wszystko o: Adele

Pełne imię i nazwisko: Adele Laurie Blue Adkins
Data i miejsce urodzenia: 5 maja 1988, Londyn
Zawód: piosenkarka, autorka tekstów
Partner: Simon Konecki (2017-2019; rozwód)
Dzieci: Angelo James (2012)
Wzrost: 175 cm
Waga: obecnie nie jest to informacja znana, ale Adele schudła około 30 kg
Instagram: @adele

Dzieciństwo

Adele wychowywała się właściwie tylko z mamą, ponieważ jej ojciec opuścił rodzinę kiedy piosenkarka miała 2 lata. Adele zaczęła śpiewać w wieku czterech lat, a później zaczęła występować na przyjęciach, które wydawała jej matka. West Nerwood, w którym mieszkały kiedy Adele skończyła dziewięć lat, stało się inspiracją do „Hometown Glory”.
W 2003 roku przyjęła ją Brytyjska Szkoła Sztuki Widowiskowej i Technologii – uczyła się tam z Jessie J i Leoną Lewis. W 2006 toku ukończyła edukację w tej szkole i miała zamiar zostać szefem działu artystycznego w wytwórni muzycznej. Wiadomo jednak jak się potoczyły jej losy.

  Zobacz także  


Kariera

Niedługo po ukończeniu szkoły zaproponowano jej podpisanie kontraktu płytowego z wytwórnią XL Recordings. Wszystko potoczyło się w ten sposób bo jej kolega udostępnił w serwisie Myspace jej utwory. Praktycznie od razu, zanim jeszcze wydała swój debiutancki album, zaczęła być nagradzana. W 2008 roku wyszedł album „19” i szybko uzyskał tytuł siedmiokrotnej platynowej płyty w Wielkiej Brytanii i podwójnej platynowej w Stanach Zjednoczonych.
Adele gra do dzisiaj – ma na swoim koncie jeszcze dwie płyty („21” i „25”). Jej półka ugina się od nagród wśród których znajdują się np. Grammy. Wylansowała takie przeboje jak „Rolling in the deep”, „Someone like you”, „Skyfall”, „Hello” czy „Send my love”.

Życie prywatne

Była, przez wiele lat, związana z Simonem Koneckim. 19 października 2012 roku urodził się ich syn – Angelo James. W 2017 roku ogłosiła, że jest żoną. W 2019 roku, we wrześniu, złożyła papiery rozwodowe po tym, jak w kwietniu ogłosili, że są w separacji z Koneckim.
Dodaj komentarz