Kim jest?

Wendell - obrońca z Brazylii. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Mateusz | dnia: 24-02-2023 | skomentuj

Wendell - obrońca z Brazylii. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Wikimedia / CC BY-SA 4.0 / Fuguito

Oceń


Wendell (a właściwie Wendell Nascimento Borges) urodził się 20 lipca 1993 w Fortalezie. Jest brazylijskim piłkarzem, który występuje na pozycji bocznego obrońcy. Obecnie reprezentuje barwy portugalskiego klubu FC Porto.

Wszystko o: Wendell

Imię i nazwisko: Wendell Nascimento Borges
Zawód: piłkarz
Data i miejsce urodzenia: 20 lipca 1993 / Fortaleza
Wzrost: 178 cm
Waga: 72 kg
Partnerka: Francini Guimaraes
Dzieci: dwie córki i syn
Instagram: @wendellborges18

  Zobacz także  

Kariera

Wendell Nascimento Borges karierę zaczynał w brazylijskim klubie Londrina. Był wypożyczany do klubów Paraná Clube (2012) i Grêmio (2013/2014). Dobre występy w Ameryce Południowej zaowocowały zainteresowaniem klubów z Europy i ostatecznie Wendell dołączył do niemieckiego Bayeru 04 Leverkusen. W barwach popularnych Aptekarzy występował do 2021 - wówczas to przeniósł się do portugalskiego zespołu FC Porto. Na swoim koncie ma między innymi Mistrzostwo Portugalii i Puchar Portugalii. Grał w młodzieżowych drużynach reprezentacji Brazylii. Obecnie wyceniany jest na około 5 milionów euro.

Życie prywatne

Wendell Nascimento Borges chętnie chwali się w mediach społecznościowych swoją rodziną. Wiadomo, że jego partnerką jest Francini Guimaraes, a z Instagrama dowiedzieć się możemy, że ma trójkę dzieci.
Dodaj komentarz