Informacje o zespole

Toples – grupa znana z hitu Jedna noc to za mało. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 25-11-2020 | skomentuj

Toples – grupa znana z hitu Jedna noc to za mało. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Screen Youtube / Album: Gdzie strona tam żona

Oceń


Toples to zespół disco polo, który został założony przez Marcina Siegieńczuka i działał w latach 1998-2014. Później jego liderem i wokalistą był Błażej Lange. Grupa stała się znana między innymi dzięki takim utworom jak „Kochaś”, „Jedna noc to za mało”, „Bawimy się do rana” i „Nie, mydło nie granat”. W ciągu swojej wieloletniej działalności zdążyła wydać dziewięć albumów. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Toples

Data i miejsce założenia: 1998, Polska
Gatunek: disco polo
Członkowie: Błażej Lange, Karol Niecikowski, Rafał Kamiński, Marcin Siegieńczuk
Instagram: brak

  Zobacz także  

Historia

Zespół Toples został założony w 1998 roku w Białymstoku przez Marcina Siegieńczuka. Był on autorem dużej części utworów i wokalistą formacji do 2006 roku. Grupa zyskała popularność między innymi dzięki takim hitom jak „Gdzie strona tam żona”, „Czy warto było kochać”, „Po co nam to było” i „Kochaś”. W 2006 roku zespół podpisał kontrakt z firmą fonograficzną Green Star, a kolejnym liderem i wokalistą formacji został Błażej Lange, który występował wraz z grupą tancerzy. Marcin Siegieńczuk w 2006 roku jednostronnie zerwał kontrakt z wytwórnią i Green Star poinformowało, że posiada świadectwo ochronne na znak towarowy Toples wydane przez Urząd Patentowy RP, w związku z czym przysługują jej wyłączne prawa do nazwy zespołu oraz jego utworów. W 2010 roku zakończono batalię sądową o prawa autorskie i Marcin Siegieńczuk ostatecznie został pozbawiony praw do zespołu, po czym rozpoczął karierę solową. Cztery lata później z formacji odszedł Błażej Lange, który również postanowił rozpocząć karierę solową.

Płyty

Zespół wydał łącznie dziewięć płyt: „Ciało do ciała” (1999), „Kochaś” (2000), „Kobiety rządzą nami” (2001), „Ale szopka!” (2001), „Nie mydło, nie granat” (2002), „Gdzie strona tam żona” (2003), „1998 - 2003” (2004), „Zostajemy do końca” (2005) oraz „Sobą być” (2012).




Dodaj komentarz