Kim jest?

Andrzej Chyra – gwiazdor filmu Komornik. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

Marta | dnia: 25-11-2020 | skomentuj

Andrzej Chyra – gwiazdor filmu Komornik. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

AKPA

Oceń


Andrzej Chyra jest polskim aktorem i reżyserem. Ogólnopolską popularność przyniosły mu role w takich produkcjach jak „W imię”, „Komornik”, „Dług”, „Katyń” czy „Carte Blanche”. Jest laureatem wielu nagród, w tym Orłów. W 2019 roku otrzymał Specjalną Nagrodę im. Zbyszka Cybluskiego za całokształt twórczości. Przekonajcie się, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Andrzej Chyra

Data i miejsce urodzenia: 27 sierpnia 1964, Gryfów Śląski
Zawód: aktor, reżyser
Partner: Marta Kownacka (do 2002), Magdalena Cielecka (rozstanie), Paulina Jaroszewicz
Dzieci: Tadeusz (2015)
Wzrost: 176 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @andrzejchyra_official

  Zobacz także  

Kariera

Andrzej Chyra w 1987 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W 1994 ukończył tam również Wydział Reżyserii. Przed kamerami zadebiutował w 1988 roku epizodyczną rolą w „Dekalogu IV”. W 1993 roku zagrał pierwszą większą rolę w filmie „Kolejność uczuć”. W 1999 roku otrzymał Orła oraz nagrodę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za występ w „Długu” Krzysztofa Krauzego. Ponownie obie te statuetki dostał w 2005 roku za rolę w dramacie „Komornik” Feliksa Falka. W sezonie 2006/2007 miesięcznik „Teatr” przyznał mu Nagrodę im. Aleksandra Zelwerowicza za rolę w spektaklu „Anioły w Ameryce” wystawianym w TR warszawa. Od 2008 roku jest związany warszawskim Nowym Teatrem. W 2013 roku za otrzymał kolejną nagrodę na FPFF w Gdyni za udział w filmie „W imię...” oraz zadebiutował jako reżyser operowy, opracowując w Operze Bałtyckiej „Graczy”.

Życie prywatne

Do 2002 roku żoną aktora była Marta Kownacka. Później spotykał się z Magdą Cielecką. Obecnie jego życiową partnerką jest Paulina Jaroszewicz, z którą ma urodzonego w 2015 roku syna, Tadeusza.
Dodaj komentarz