Kim jest?

Anna Maria Jopek – reprezentantka Polski w 42. Konkursie Piosenki Eurowizji. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Marta | dnia: 25-11-2020 | skomentuj

Anna Maria Jopek – reprezentantka Polski w 42. Konkursie Piosenki Eurowizji. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

AKPA

Oceń


Anna Maria Jopek jest polską piosenkarką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką muzyczną. Reprezentowała nasz kraj w 42. Konkursie Piosenki Eurowizji. W ciągu swojej kariery występowała między innymi w Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall oraz Operach w Tokio i Tel Awiwie. Do jej najbardziej znanych utworów należą „Ale jestem”, „Cichy zapada zmrok” i „Joszko Broda. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Anna Maria Jopek

Data i miejsce urodzenia: 14 grudnia 1970, Warszawa
Zawód: piosenkarka, kompozytorka, producentka muzyczna
Partner: Marcin Kydryński (1998-)
Dzieci: Franciszek (1998), Stanisław (2000)
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @annamariajopekofficial

  Zobacz także  

Kariera

Anna Maria Jopek ukończyła warszawską Akademię Muzyczną w klasie fortepianu. Studiowała również na wydziale jazzu w Manhattan School of Music w Nowym Jorku oraz filozofię na UW. Jako wokalistka zadebiutowała w 1995 roku na białoruskim festiwalu Słowiański Bazar, gdzie otrzymała nagrodę od Michaela Legranda. Dwa lata później z piosenką „Ale jestem” reprezentowała Polskę w 42. Konkursie Piosenki Eurowizji w Dublinie, gdzie zajęła 11. miejsce. W tym samym roku wydała swój pierwszy album, pt. „Ale jestem”, który zdobył status złotej płyty, a także wzięła udział w koncercie „Zielono mi” na 34. KFPP w Opolu. Wkrótce zaczęła nagrywać i koncertować na całym świecie. W 2002 roku wraz z Patem Methenym nagrała płytę „Upojenie”. Współpracowała również z takimi artystami jak Youssu’n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Nigel Kennedy czy Sting. Próbuje też swoich sił w aktorstwie – występowała w spektaklu „Czas Kobiety” wystawianym w Teatrze Starym w Lublinie. Od 2014 roku współpracuje z grupą Teatr Pieśń Kozła. W 2015 roku została odznaczona Kawalerskim Orderem Odrodzenia Polski.

Życie prywatne

Wokalistka jest córką tenora Stanisława Jopka oraz Marii Stankiewicz, którzy występowali w Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Od 1998 roku jej mężem jest Marcin Kydryński. Są rodzicami dwóch synów – Franciszka (ur. 1998) i Stanisława (ur. 2000).
Dodaj komentarz