Kim jest?

Irena Santor – królowa polskiej estrady. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

Marta | dnia: 25-11-2020 | skomentuj

Irena Santor – królowa polskiej estrady. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

AKPA

Oceń


Irena Santor jest polską piosenkarką. Znana jest z takich przebojów jak „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Tych lat nie odda nikt”, „Na prawo most, na lewo most” czy „Embarras”. W ciągu swojej kariery współpracowała między innymi z takim artystami jak Zbigniew Wodecki, Krzysztof Cugowski, Edyta Górniak, Jerzy Połomski, Magda Umer i Grzegorz Turnau. Nagrała wiele albumów oraz wystąpiła w kilku produkcjach filmowych. Jest również laureatką wielu prestiżowych nagród. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Irena Santor

Data i miejsce urodzenia: 9 grudnia 1934, Papowo Biskupie
Zawód: piosenkarka
Partner: Stanisław Santor (rozwód), Zbigniew Korpolewski (do 2018)
Dzieci: brak
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: brak

  Zobacz także  

Kariera

Irena Santor w 1951 roku zaczęła występować w Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”. W 1959 roku odeszła z „Mazowsza” i rozpoczęła karierę solową debiutując w 50. wydaniu audycji „Zgaduj-Zgadula” w Sali Kongresowej w PKiN w Warszawie. W ten sposób wokalistka rozpoczęła współpracę z Polskim Radiem, dla którego nagrała między innymi utwór „Straciłam twe serce”. Wkrótce zaczęła współpracować z kabaretami „Karuzela Warszawska”, „Wagabunda” i „U Kierdziołka”, a także występować w teatrach Syrena oraz Ateneum. W latach 1965-1966 została okrzyknięta najpopularniejszą piosenkarką Polonii amerykańskiej. Koncertowała za granicą - w krajach Europy, obu Ameryk, Azji oraz w Australii. Brała udział w licznych  recitalach telewizyjnych i wystąpiła w kilku filmach, m.in. w 1968 roku zagrała w filmie „Przygoda z piosenką” Stanisława Barei. W 1978 roku została gospodynią programu „Skąd my się znamy”. W latach 1994-2004 pełniła funkcję przewodniczącej Stowarzyszenia Polskich Artystów Wykonawców Muzyki Rozrywkowej.

Życie prywatne

Pierwszym mężem wokalistki był Stanisław Santor. Po rozwodzie para pozostała w przyjacielskich stosunkach. Później artystka związała się ze Zbigniewem Korpolewskim, z którym była do jego śmierci w 2018 roku.
Dodaj komentarz