Kim jest?

Michał Bajor – rozśpiewany aktor. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera

Marta | dnia: 25-11-2020 | skomentuj

Michał Bajor – rozśpiewany aktor. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera

AKPA

Oceń


Michał Bajor jest polskim aktorem i piosenkarzem. Występował w wielu produkcjach filmowych, między innymi w „Quo Vadis”, „Bez końca”, „Hanussen”, „Ucieczce z kina 'Wolność'" i „To nie jest tak, jak myślisz kotku”. Jest znany z takich utworów jak „Nie chcę więcej”, „Moja miłość największa” czy „Lubię wracać tam, gdzie byłem”. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Michał Bajor

Data i miejsce urodzenia: 13 czerwca 1957, Głuchołazy
Zawód: aktor, piosenkarz
Partner: brak informacji
Dzieci: brak
Wzrost: 180 cm
Waga: brak informacji
Instagram: brak

  Zobacz także  

Kariera

Michał Bajor od dziecka uczył się tańca i gry na fortepianie. W 1970 roku wziął udział w eliminacjach Festiwalu Piosenki w Opolu. Trzy lat później, podczas Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, wykonał piosenkę „Siemionowna”, która zapewniła mu zwycięstwo oraz zaproszenie do udziału w XIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie. W 1975 roku zaczął występować z orkiestrami Henryka Debicha i Stefana Rachonia. W 1975 roku zadebiutował w filmie Agnieszki Holland „Wieczór u Abdona”, w którym wystąpił wraz z Beatą Tyszkiewicz. Wkrótce rozpoczął studia aktorskie w warszawskiej PWST. W trakcie studiów związał się z Teatrem Ateneum, z którym współpracował do 1994 roku. W 1980 roku ukończył studia i kontynuował karierę filmową. W 1988 roku otrzymał rolę w nominowanym do Oscara filmie „Hanussen” w reżyserii Istvána Szabó. W 1987 roku nagrał debiutancki album zatytułowany „Michał Bajor Live”. W 2000 roku zagrał Nerona w filmie „Quo Vadis”.

Życie prywatne

Artysta jest synem aktora, Ryszarda Bajora. Jego starszy brat, Piotr Bajor, również jest aktorem. Michał Bajor nigdy nie założył rodziny.
Dodaj komentarz