Kim jest?

Ryan Gosling - Noah z "Pamiętnika". Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Redakcja PinkWall | 27-07-2020 | skomentuj

Ryan Gosling - Noah z "Pamiętnika". Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

flickr.com

Oceń


Ryan Gosling to kanadyjski aktor, który swoją popularność zawdzięcza rolom w takich filmach jak "La La Land", "Pamiętnik", "Fanatyk" czy "Śmiertelna wyliczanka". Przez wiele osób jest uznawany za jednego z najprzystojniejszych aktorów, którzy robią wielką karierę w Hollywood. Mamy jednak smutne wieści - jest szczęśliwie zakochany, i to od niemal 10 lat ;) 

Wszystko o: Ryan Gosling

Pełne imię i nazwisko: Ryan Thomas Gosling 
Data i miejsce urodzenia: 12 listopada 1980, London, Kanada
Zawód: aktor, reżyser, producent 
Partnerka: Eva Mendes (2011 - obecnie)
Dzieci: Esmeralda (2014), Amanda-Lee (2016)
Waga: 78 kg 
Wzrost: 184 cm 
Instagram: brak

Młodość 

Urodził się w London, w Ontario, w Kanadzie w rodzinie mormonów. Jest synem Donny, sekretarki, a także Thomasa Raya Goslinga - komiwojażera. Uczył się w Gladstone Public School, Cornwall Collegiate and Vocational School, a także Lester B. Pearson High School. Zainteresował się kinem i aktorstwem po obejrzeniu filmu “Rambo - Pierwsza krew”. 

  Zobacz także  


 

Kariera 

Gosling brał udział w wielu lokalnych konkursach talentów, a w latach 1993-1995 między innymi z Christiną Aguilerą czy Justinem Timberlake występował w „Klubie Myszki Mickey”. Gosling grywał również epizody w takich programach jak „Droga do Avonlea” czy „Breaker High”. Przełomem w jego karierze była rola Herkulesa w „Młodym Herkulesie”. 

Zagrał również w takich produkcjach jak „Fanatyk”, „Pamiętnik” czy „La La Land”. Dwukrotnie był nominowany do Oscara. 

Jest również aktywnym muzykiem, a także angażuje się w akcje organizacji PETA, Invisible Children oraz Enough Project. W 2014 roku był jego debiut reżyserski z filmem „Lost River”. 

Życie prywatne 

Od 2011 roku związany jest z Evą Mendes. Para ma dwie córki - Esmeraldę, urodzoną 12 października 2014 roku, a także Amandę-Lee urodzoną 29 kwietnia 2016 roku. 

 
Dodaj komentarz