Kim jest?

Roksana Węgiel - autorka hitu "Anyone I want to be". Wiek, wzrost, Instagram, kariera

Patrycja | dnia: 23-02-2020 | skomentuj

Roksana Węgiel - autorka hitu "Anyone I want to be". Wiek, wzrost, Instagram, kariera

AKPA

Oceń


Roksana Węgiel to najpopularniejsza, jedna z najmłodszych wokalistek w Polsce. Jest zwyciężczynią pierwszej edycji programu rozrywkowego TVP2 - „The Voice Kids”. Kim dokładnie jest Roksana Węgiel, która wylansowała przebój „Anyone I want to be”?

Wszystko o: Roksana Węgiel

Pełne imię i nazwisko: Roksana Emilia Węgiel
Data i miejsce urodzenia: 11 stycznia 2005, Jasło
Zawód: piosenkarka
Wzrost: ok. 150 cm
Instagram: @roxie_wegiel

  Zobacz także  

Kariera

W 2013 roku rozpoczęła współpracę z Jasielskim Domem Kultury. W 2017 roku wystąpiła w 1. edycji programu „The Voice Kids”. Dołączyła wtedy do drużyny Edyty Górniak. Udało jej się wygrać i w ramach nagrody podpisała kontrakt płytowy z Universal Music Polska. Wylansowała takie piosenki jak „Żyj”, „Obiecuję” i „Anyone I want to be”. Z tą ostatnią piosenką wzięła udział w 16. Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Mińsku i zajęła pierwsze miejsce! Nagrała również duet z Edytą Górniak w ramach promocji filmu „Hotel Transylwania 3”.
4 lutego 2020 podczas gali „Bestselery Empiku 2019” otrzymała platynową płytę za swój debiutancki album „Roksana Węgiel”.

Działalność pozamuzyczna

Jest członkinią hip-hopowej grupy tanecznej „R-Revolution”. W 2018 roku zaprezentowała swoją kolekcję ubrań „Roxie”, którą stworzyła z marką Reporter Young. W 2019 roku wybrano ją na ambasadorkę marki młodzieżowej St.Right.
Brała udział w teleturniejach „Familiada” i „Jaka to melodia?” - występowała tam czasem w formie gościa muzycznego.
Reklamuje sieć Play, a dokładniej ich zestaw Junior Box.
Dodaj komentarz