Kim jest?

Remigiusz Mróz - autor książek o Chyłce. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka

Redakcja PinkWall | 04-02-2020 | skomentuj

Remigiusz Mróz - autor książek o Chyłce. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka

AKPA

Oceń


Remigiusz Mróz jest obecnie jednym z najbardziej poczytnych autorów. Jego seria o Chyłce stała się wielkim hitem i teraz można nawet oglądać serial na TVN Playerze oparty na książkach Mroza. Kim jednak jest ten pisarz? A może znacie jego pseudonim?

Wszystko o: Remigiusz Mróz

Data i miejsce urodzenia: 15 stycznia 1987, Opole
Zawód: pisarz, prawnik
Partnerka: Katarzyna Bonda (rozstanie w 2019)
Dzieci: brak
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @remigiuszmroz

Życiorys

Ukończył, z wyróżnieniem, studia w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W 2015 roku, dzięki swojej rozprawie, uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. Jest autorem kilku artykułów naukowych, a także laureatem konkursu Krajowej Izby Gospodarczej „Polska Cyfrowa 2020+” oraz ambasadorem kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet „Kocham. Szanuję”.
Jako pierwszy polski pisarz uzyskał w 2016 roku podwójną nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru Międzynarodowego Festiwalu Kryminalnego za dwie swoje książki: „Kasacja” oraz „Zaginięcie”.

  Zobacz także  


Twórczość

W swojej twórczości często zahacza o kryminał, thriller czy science fiction. Największą sławę przyniosły mu jednak książki, które można zaliczyć do gatunku thrillera prawniczego. Mowa oczywiście o serii z Joanną Chyłką. Napisał również serię z komisarzem Forstem, cykl „W kręgach władzy” czy kilkanaście innych książek. Według „Wprost” był najlepiej zarabiającym pisarzem w Polsce w 2019 roku.

Życie prywatne

Niewiele wiadomo o jego życiu prywatnym. W 2019 roku był przez jakiś czas z Katarzyną Bondą, ale ostatecznie się rozstali.
Dodaj komentarzpetold 26-02-2020

Widzieliście to - virtualo.pl/ebook/echo-z-otchlani-i296288/ ? On pisze też s-f i chociaż ciężko było mi go sobie wyobrazić w tej tematyce, to tę książkę, podobnie jak inne jego treści, udało mi się połknąć dosłownie z dnia na dzień. Kawał solidnej roboty!