Kim jest?

Monika Olejnik - ostra dziennikarka. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Patrycja | dnia: 05-06-2023 | skomentuj

Monika Olejnik - ostra dziennikarka. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

AKPA

Oceń


Monika Olejnik jest jedną z najlepszych dziennikarek, która nie odpuści żadnemu politykowi. Prezentuje wysoki poziom dziennikarstwa i jednocześnie ma niezwykle ciekawą historię życia. Poznajcie ją lepiej. 

Monika Olejnik to znana polska dziennikarka i prezenterka telewizyjna. Urodziła się 26 lutego 1967 roku w Warszawie. Olejnik jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Monika Olejnik zdobyła popularność jako prezenterka telewizyjna w Polsce. Przez wiele lat była związana z telewizją publiczną, prowadząc programy informacyjne i dyskusyjne. W latach 1996-2008 była gospodarzem popularnego programu "Debata", który był platformą dla polityków, ekspertów i publicystów do dyskusji na tematy polityczne i społeczne.

Ponadto, Olejnik prowadziła program "Gość Wydarzeń", który był stałym elementem głównego serwisu informacyjnego TVP. Była również gospodarzem programu "Stawką jest życie", w którym przedstawiała historie osób zasługujących na uwagę i podziw.

Monika Olejnik jest cenioną dziennikarką polityczną i wywiadowczynią. Zdobyła reputację dzięki swojej profesjonalności, umiejętnościom prowadzenia wywiadów i zadawania trudnych pytań. Jej wywiady z politykami i innymi znaczącymi postaciami publicznymi często były przedmiotem szerokiej dyskusji i komentarzy.

Po odejściu z telewizji publicznej, Monika Olejnik kontynuowała swoją karierę w innych mediach. Była związana z radiem TOK FM, gdzie prowadziła programy publicystyczne i wywiady. Obecnie jest prezenterką programu "Kropka nad i" w radiu TOK FM, w którym omawia najważniejsze wydarzenia i tematy dnia.

Monika Olejnik jest ceniona za swoje niezależne podejście do dziennikarstwa, umiejętność analizowania i komentowania spraw politycznych oraz za swoje wywiady, które często są uważane za znaczące wydarzenia medialne. Jej profesjonalizm i zaangażowanie w pracę dziennikarską przysporzyły jej wielu fanów i szacunek w świecie mediów.

Wszystko o: Monika Olejnik

Pełne imię i nazwisko: Monika Olejnik, właśc. Monika Ewa Wasowska 
Data i miejsce urodzenia: 11 lipca 1956, Warszawa 
Zawód: dziennikarka, prezenterka 
Partner: Grzegorz Wasowski (rozwód), Tomasz Ziółkowski (partner od 1996 - obecnie)
Dzieci: Jerzy (1985)
Wzrost: brak informacji 
Waga: brak informacji 
Instagram: @monikaolejnik_official 

Młodość 

Ukończyła XLVI Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Warszawie. Studiowała zootechnikę w SGGW. Ukończyła także dziennikarskie studia podyplomowe na UW. W 1981 roku odbyła staż w redakcji rolnej programu I PR. 

 

  Zobacz także  

Kariera 

W latach 1982-2000 pracowała w programie III Polskiego Radia, gdzie popularność przyniosły jej rozmowy z politykami, a także osobami z życia publicznego w audycji „Salon polityczny Trójki”. W drugiej połowie lat 80., wraz z mężem, była związana z trójkową audycją „Nie tylko dla orłów”. Od 2001 do 2016 roku pracowała w Radiu ZET. W telewizji TVN prowadziła rozmowy w programie „Kropka nad i”. Od 2004 do 2006 roku była gospodynią „Prosto w oczy” w TVP1. Od 2006 roku ponownie prowadzi program „Kropka nad i”, tym razem na antenie TVN24. Publikuje w „Gazecie Wyborczej”. 

Życie prywatne 

Jej ojciec był funkcjonariuszem Milicji Obywatelskiej, a później pracownikiem Służby Bezpieczeństwa MSW, w którym dosłużył się stopnia majora. Olejnik była żoną dziennikarza Grzegorza Wasowskiego, z którym ma syna Jerzego, urodzonego w 1985 roku. Od 1996 roku jest związana z dziennikarzem sportowym Tomaszem Ziółkowskim. 
Dodaj komentarz