Kim jest?

Michał Szpak - kolorowy ptak sceny muzycznej. Wzrost, wiek, waga, Instagram, kariera

Patrycja | dnia: 16-01-2020 | skomentuj

Michał Szpak - kolorowy ptak sceny muzycznej. Wzrost, wiek, waga, Instagram, kariera

AKPA

Oceń


Michał Szpak to „kolorowy ptak” naszej polskiej sceny muzycznej. Wszystkiego, czego się dotknie, zamienia się w złoto. Chociaż do dzisiaj wywołuje wiele kontrowersji – ludzie naprawdę go kochają za dystans do siebie, poczucie humoru i niezachwianą pewność siebie. Kim tak naprawdę jest?

Wszystko o: Michał Szpak

Data i miejsce urodzenia: 26 listopada 1990, Jasło
Zawód: wokalista
Wzrost: 175 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @michal_szpakofficial

Młodość

Urodził się w rodzinie, która słynie z muzycznych tradycji. Jego ojciec, Andrzej, śpiewał w chórze, a matka śpiewała i grała na gitarze. Michał Szpak ma dwoje starszego rodzeństwa: Damian jest ratownikiem medycznym, a Marlena słynną śpiewaczką operową. Ma także młodszą siostrę Ewę. Będąc dzieckiem śpiewał w chórze, ale mutacja głosu zatrzymała te działania na trzy lata. Później, w czasach licealnych, był wokalistą zespołu hard rockowego – Whiplash.

  Zobacz także  

Kariera

Ten, kto oglądał telewizję, wie doskonale jak zaczęła się jego kariera. W 2011 roku wystąpił w programie „X Factor”, gdzie ludzie wyśmiali go ze względu na wygląd. Zamarli jednak, kiedy wyśpiewał piosenkę „Dziwny jest ten świat”. Dostał się do finału, gdzie zajął drugie miejsce. Od tego czasu aktywnie działa na rynku muzycznym. Zaowocowało to wygraniem Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze, wydaniem dwóch singli - „Real Hero” i „Dreamer”.
Michał Szpak był również reprezentantem Polski w 2016 roku w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji, gdzie zajął 8. miejsce.

Poza muzyką Michał Szpak brał udział w kilku programach rozrywkowych np. „Taniec z gwiazdami” czy „Agent – Gwiazdy”. Był również trenerem w trzech edycjach programu „The Voice of Poland”.

Życie prywatne

Michał Szpak niechętnie udziela jakichkolwiek informacji ze swojego życia prywatnego. Wychodzi z założenia że, jak nazwa wskazuje, jest ono prywatne i nie ma potrzeby dzielenia się nim z mediami. Rok temu wyznał jednak, że jest zakochany i jeśli kiedyś jego druga połówka zechce, żeby pokazać ją publicznie – nie będzie miał nic przeciwko, ale póki co nie zamierza zmieniać tego, że ta osoba jest tylko dla niego.
Dodaj komentarz