Kim jest?

Małgorzata Bela – redaktorka magazynu Vogue. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Marta | dnia: 20-11-2020 | skomentuj

Małgorzata Bela – redaktorka magazynu Vogue. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

AKPA

Oceń


Małgorzata Bela jest polską modelką i aktorką. Chodziła po wybiegach takich marek jak Chanel, Givenchy, Versace, Marc Jacobs, Valentino czy Yves Saint Laurent. Brała udział w sesjach między innymi do magazynów „Elle” i „Vogue”. Obecnie jest jedną z redaktorek tego drugiego czasopisma. Wystąpiła w kilku produkcjach filmowych i jest żoną znanego polskiego reżysera. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Małgorzata Bela

Data i miejsce urodzenia: 6 czerwca 1977, Kraków
Zawód: modelka
Partner: Artur Urbański (2004-2013), Jean-Yves Le Fur (2013-2014), Paweł Pawlikowski (2017-)
Dzieci: Józef (2004)
Wzrost: 177 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @malgosiabelapage

  Zobacz także  


Kariera

Małgorzata Bela karierę modelki rozpoczęła w 1997 roku od nawiązania współpracy z warszawską agencją Model Plus. Rok później prezentowała w Paryżu kolekcje Givenchy, Balenciagi i Commes des Garçons. Wkrótce podpisała międzynarodowe kontrakty z agencjami modelek w Mediolanie, Londynie oraz Nowym Jorku. Chodziła po wybiegach największych domów mody, takich jak Calvin Klein, Chanel, Chloé, Giorgio Armani, Versace, Givenchy, Marc Jacobs, John Galliano, Max Mara, Stella McCartney, Valentino, Yves Saint Laurent czy Donna Karan. Pracowała między innymi w Wiedniu, Los Angeles, Miami, Monachium i São Paulo. Brała udział w sesjach zdjęciowych do magazynów „Vogue”, „Harper’s Bazaar” oraz „Elle”. Obecnie jest redaktorką polskiej edycji „Vogue” - jej zdjęcia pojawiły się na okładkach dwóch wydań tego pisma. W 2004 roku zadebiutowała na dużym ekranie w filmie „Ono”. Później grała między innymi w filmach: „Karol. Człowiek, który został papieżem”, „Wszyscy jesteśmy Chrystusami” i „Suspiria”.

Życie prywatne

W latach 2004-2013 mężem modelki był reżyser i aktor Artur Urbański, z którym ma syna Józefa (ur. 2004). W 2013 roku wzięła ślub z dziennikarzem Jean-Yves Le Fur, z którym rozwiodła się rok później. W 2017 roku po raz trzeci stanęła na ślubnym kobiercu i wyszła za reżysera Pawła Pawlikowskiego.
Dodaj komentarz