Informacje o zespole

Bon Jovi – zespół, który podbił światowe listy przebojów. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

Marta | dnia: 19-11-2020 | skomentuj

Bon Jovi – zespół, który podbił światowe listy przebojów. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

flickr.com/Mark Kent/CC BY-SA 2.0

Oceń


Bon Jovi to amerykański zespół rockowy, którego założycielem, liderem i wokalistą jest John Bongiovi. Międzynarodową sławę przyniosły mu takie przeboje jak „It’s My Life”, „Livin’ On A Prayer”, „I’ll Be There for You” czy „Always”. Grupa ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, a w 2018 roku została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Bon Jovi

Data i miejsce założenia: 1983, Sayreville, USA
Gatunek: pop-rock, glam metal, hard rock, heavy metal
Członkowie: Jon Bon Jovi (wokal), Tico Torres (instrumenty perkusyjne), David Bryan (instrumenty klawiszowe, wokal), Phil X (gitara), Hugh McDonald (gitara basowa)
Instagram: @bonjovi

  Zobacz także  


Historia

Zespół powstał w 1983 roku w Sayreville. W 1984 roku ukazał się pierwszy album grupy zatytułowany „Bon Jovi”. Płyta znalazła się w pierwszej czterdziestce Billboard Hot 100 i wkrótce zespół wyruszył w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, Europie i Japonii. W 1985 roku Bon Jovi nagrał kolejny krążek „7800° Fahrenheit”, który spotkała się z dość chłodnym odbiorem. Przełomowy okazał się trzeci album „Slippery When Whet”, który ukazał się w 1986 roku. Znalazł się na nim utwór „You Give Love A Bad Name”, który stał się jednym z najlepiej sprzedających się singli w USA. Podobnie stało się w przypadku piosenki „Livin’ On A Prayer”. Sukces odniósł również czwarty album „New Jersey” z 1988 roku z piosenkami „I’ll Be There for You” i „Bad Medicine”. W 1990 roku, po zakończeniu trasy koncertowej, grupa zawiesiła działalność, po czym powróciła do niej dwa lata później. Zaprezentowała wówczas album „Keep the Faith”, który zdobył status podwójnej platynowej płyty. Po albumie „These Days” (1995) zespół nagrał płytę „Crush” z wielkim przebojem „It’s My Life”. Do 2016 roku formacja nagrała łącznie 14 albumów studyjnych.

Nagrody i wyróżnienia

Bon Jovi w 2006 roku został wprowadzony do brytyjskiej Hall of Fame, a w 2018 roku do amerykańskiej Rock and Roll Hall of Fame. Jest laureatem wielu ważnych nagród, w tym Złotego Globu za piosenkę „Blaze of Glory”, American Music Awards i Brit Awards. W 2007 roku otrzymał nagrodę Grammy za utwór „Who Says You Can’t Go Home” powstały we współpracy z Jennifer Nettles.
Dodaj komentarz