Kim jest?

Nergal – frontman grupy Behemoth. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

Marta | dnia: 19-11-2020 | skomentuj

Nergal – frontman grupy Behemoth. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka

AKPA

Oceń


Nergal, a właściwie Adam Darski, jest polskim muzykiem, kompozytorem, wokalistą i liderem deathmetalowego zespołu Behemoth. Artysta zdobył międzynarodową sławę dzięki takim utworom jak „Bartzabel”, „Messe Noire”, „Alas, Lord Is Upon Me” czy „Slaves Shall Serve”. Przez pewien czas był w związku z Dodą i stoczył walkę z ciężką chorobą. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Nergal

Pełne imię i nazwisko: Adam Michał Darski
Data i miejsce urodzenia: 10 czerwca 1977, Gdynia
Zawód: kompozytor, wokalista, muzyk, producent muzyczny
Partner: Doda (2010-2011)
Dzieci: brak
Wzrost: 176 cm
Waga: ok. 66 kg
Instagram: @nergal69

  Zobacz także  


Kariera

Adam Darski od dziecka interesował się muzyką i grał na gitarze. W 1991 roku wraz z przyjacielem i perkusistą Adamem Muraszko założył deathmetalowy zespół Behemoth. Rok później ukazała się jego pierwsza kaseta zatytułowana „Endless Damnation”. W 1993 roku muzyk przyjął pseudonim Nergal nawiązujący do sumeryjskiego boga, a w następnym roku zespół nagrał pierwszy minialbum „And the Forests Dream Eternally” oraz debiutancki album studyjny „Seventevith (Stormv Near Baltic)”, który odniósł wielki sukces. Wkrótce grupa podpisała kontrakt z niemiecką wytwórnią Solistitium Records. W ciągu kolejnych lat zespół stał się popularny nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Darski występował w wielu programach telewizyjnych, między innymi w „Dzień dobry TVN”, „Jak to leciało!” i „Tomasz Lis na żywo”. W 2010 roku podczas Eska Music Awards wręczył nagrodę brytyjskiej grupie „White Lies”. W 2011 roku pełnił rolę trenera w programie „The Voice of Poland”.

Życie prywatne

Muzyk w 2009 roku związał się z piosenkarką Dorotą Rabczewską. Rok później para zaręczyła się, po czym rozstała w 2011 roku. W 2010 roku u Darskiego zdiagnozowano białaczkę i wkrótce wokalista przeszedł chemioterapię oraz operację przeszczepu szpiku. W 2011 roku wyszedł ze szpitala. Jest ambasadorem Fundacji DKMS.
Dodaj komentarz