Kim jest?

Maciej Stuhr - Aleks z "Fuksa". Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Patrycja | dnia: 23-02-2020 | skomentuj

Maciej Stuhr - Aleks z "Fuksa". Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

AKPA

Oceń


Maciej Stuhr jest polskim aktorem filmowym, synem Jerzego Stuhra. Często występuje również w roli komika. Jest współzałożycielem kabaretu „Po Żarcie”. Nie boi się również zabierać głosu w ważnych sprawach społecznych. Z wykształcenia jest nie tylko aktorem, ale również… psychologiem. Laureat Orła za pierwszoplanową rolę w filmie „Pokłosie”. Kim właściwie jest?

Wszystko o: Maciej Stuhr

Pełne imię i nazwisko: Maciej Jerzy Stuhr
Data i miejsce urodzenia: 23 czerwca 1975, Kraków
Zawód: aktor, komik
Partnerka: Samanta Janas (1999-2014; rozwód), Katarzyna Błażejewska (żona od 2015 – obecnie)
Dzieci: Matylda (2000), Tadeusz (2016)
Wzrost: 178 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @maciej_stuhr

Młodość

Jest synem aktora Jerzego Stuhra, a także skrzypaczki Barbary Kóski. Ma młodszą siostrę – Mariannę. Jego pradziadkiem z kolei był Oskar Stuhr, który był adwokatem i działaczem Stronnictwa Ludowego.
Jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Padarewskigo w Krakowie, a także II LO im. króla Jana III Sobieskiego w Krakowie. W 1999 roku ukończył psychologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego i rozpoczął studia aktorskie na PWST w Krakowie, które ukończył w 2003 roku.

  Zobacz także  

Kariera

W latach 2004-2008 był aktorem Teatru Dramatycznego w Warszawie. Od 2008 roku jest członkiem zespołu Nowego Teatru w Warszawie. Zadebiutował swoją rolą Piotrka w „Dekalogu X” Kieślowskiego.
Jest znany z parodii twórczości i zachowań innych artystów. Wraz ze swoim kabaretem „Po Żarcie” otrzymał I nagrodę na przeglądzie PaKA w 1997 roku.
Grał w takich filmach jak „Fuks”, „Testosteron”, „Listy do M.”, a także „Planeta singli”. Teraz można oglądać go w nowym wcieleniu w filmie Patryka Vegi - „Bad Boy”.
W 2019 roku, z Agnieszką Więdłochą, został prowadzącym audycji „Planeta singli” w Radio Zet.

Życie prywatne

Od 1999 do 2014 roku był mężem Samanty Stuhr, z domu Janas. Mają córkę Matyldę, która przyszła na świat w 2000 roku. Od 2015 roku jest mężem Katarzyny Błażejewskiej, z którą ma syna Tadeusza. Przyszedł on na świat w 2016 roku.
Dodaj komentarz