Ilona Łepkowska jest polską scenarzystką, pisarką, a także producentką filmową i serialową. Największą popularność przyniosła jej seria komediowa „Kogel-mogel”. Odpowiada też za stworzenie scenariuszy do takich produkcji jak „Och, Karol”, „M jak miłość”, „Nigdy w życiu!”, „Klan” czy „Nie kłam, kochanie”. Jest również autorką kilku powieści i laureatką Super Wiktora za całokształt osiągnięć. W 2013 roku została odznaczona brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Wiecie o niej wszystko?
Wszystko o: Ilona Łepkowska
Data i miejsce urodzenia: 11 lipca 1954, Warszawa
Zawód: pisarka, scenarzystka filmowa i teatralna
Partner: Czesław Bielecki (2009-)
Dzieci: Weronika Wojnach (1978)
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: brak
Zobacz także
Kariera
Ilona Łepkowska w 1977 roku ukończyła studia na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, a w 1982 roku ukończyła Zaoczne Studium Scenariuszowe przy łódzkiej PWSFTViT. Początkowo pracowała jako asystentka produkcji w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz jako nauczycielka filmu i kultury filmowej w jednym z liceów w Warszawie. Była również urzędniczką w przedsiębiorstwie transportu i spedycji przemysłu mięsnego oraz organizatorką publiczności w Teatrze Ochoty. Jej teksty pojawiały się w czasopismach „Świat Młodych” i „Film”. W 1983 roku zadebiutowała pisząc scenariusz do filmu telewizyjnego „Wakacje z Madonną”. Dwa lata później stworzyła scenariusz do filmu „Och, Karol”. Wkrótce stała się autorką i współautorką scenariuszy do takich produkcji jak „Kogel-mogel”, „Galimatias, czyli kogel-mogel II”, „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3”, „Koniec świata, czyli kogel-mogel 4”, „Komedia małżeńska” czy „Nigdy w życiu!”. Pisała również scenariusze do takich seriali jak „Klan”, „Na dobre i na złe” i „M jak miłość”.
Życie prywatne
Pisarka trzykrotnie stawała na ślubnym kobiercu. W 2009 roku związała się z architektem i politykiem, Czesławem Bieleckim. Łepkowska ma córkę Weronikę Wojnach (ur. 1978). Angażuje się w działalność charytatywną – wspiera między innymi fundacje „Opiekuńcze skrzydła” oraz „Dom Wspólnoty Chleb Życia”.
Artykuły powiązane