Kim jest?

Christina Aguilera – posiadaczka niezwykłego głosu. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner, dzieci

Marta | dnia: 13-10-2020 | skomentuj

Christina Aguilera – posiadaczka niezwykłego głosu. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner, dzieci

wikipedia.org/Julian

Oceń


Christina Aguilera jest amerykańską piosenkarką, autorką tekstów i aktorką. Międzynarodową sławę przyniosły jej takie przeboje jak „Genie in a Bottle”, „Candyman”, „Dirrty” czy „I Turn to You”. Podczas koncertów jej głos osiąga rejestr gwiazdkowy. Wokalistka jest wielokrotną laureatką nagród Grammy. Jest również jedyną artystką poniżej trzydziestego roku życia, która znalazła się w zestawieniu „100 najwybitniejszych wokalistów wszech czasów” magazynu „Rollling Stone”. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Christina Aguilera

Pełne imię i nazwisko: Christina Maria Aguilera
Data i miejsce urodzenia: 18 grudnia 1980, Nowy Jork
Zawód: piosenkarka, aktorka
Partner: Jordan Bratman (2005-2011), Matthew Rutler (obecnie)
Dzieci: Max Liron Bratman (2008), Summer Rain Rutler (2014)
Wzrost: 157 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @xtina

  Zobacz także  

Kariera

Christina Aguilera od dziecka przejawiała talent muzyczny. W 1990 roku wystąpiła w programie „Star Search”, który wygrała. Niedługo później wzięła udział w telewizyjnym show „The Mickey Mouse Club”. W 1997 roku wraz z Keizo Nakanishi nagrała debiutancki singiel „All i Wanna Do”, a rok później poproszono ją o wykonanie utworu „Reflection” do filmu „Mulan”. W 1999 roku ukazał się jej debiutancki album „Christina Aguilera”, na którym znalazły się takie utwory jak „Genie in a Bottle”, „What a Girl Wants” czy „Come on Over Baby (All I Wants Is You)”. Krążek okazał się wielkim sukcesem, a wspomniane przeboje trafiły na pierwsze pozycje notowania Billboard Hot 100. Wkrótce ukazały się kolejne albumy artystki, w tym  „Mi Reflejo”, „Stripped”, „Back to Basics” „Bionic” i „Liberation”. W 2010 roku wokalista zagrała w filmie „Burleska”. W 2011 roku została trenerem i jurorem programu „The Voice”.

Życie prywatne

Piosenkarka w 2005 roku wyszła za producenta Jordana Bratmana, z którym ma syna Maxa Lirona (ur. 2008). W 2011 roku para rozwiodła się. Obecnie artystka jest związana z Matthew Rutlerem, z którym ma córkę Summer Rain (ur. 2014).
Dodaj komentarz