Kim jest?

Hanna Lis – prezenterka telewizyjna. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

Marta | dnia: 03-09-2020 | skomentuj

Hanna Lis – prezenterka telewizyjna. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

AKPA

Oceń


Hanna Lis jest dziennikarką i prezenterką telewizyjną, która z wykształcenia jest italianistką. W ciągu swojej kariery była związana z TVP, Polsatem i TV4. Popularność przyniosła jej praca prowadzącej takie programy jak „Teleexpress”, „Wiadomości”, „Panorama” czy „Wydarzenia”. Warto dodać, że w 1996 roku otrzymała Wiktora w kategorii „odkrycie telewizyjne”. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Hanna Lis

Data i miejsce urodzenia: 13 maja 1970, Warszawa
Zawód: dziennikarka
Partner: Robert Smoktunowicz (1989-1998), Tomasz Lis (2007-)
Dzieci: Julia Kozińska (1991), Anna Kozińska (2001)
Wzrost: 170 cm
Waga: 52 kg
Instagram: @hanna_lis

  Zobacz także  

Kariera

Hanna Lis karierę rozpoczęła w 1993 roku, gdy podjęła pracę w TVP1 – prowadziła tam między innymi „Teleexpress”, „Klub dobrej książki” i „Stopklatkę”. Później była związana kolejno ze stacjami TV4 i Polsat, z którego odeszła na znak solidarności ze zwolnionym Tomaszem Lisem. W 2008 roku została prezenterką głównego wydania „Wiadomości” w TVP1. Wkrótce rozwiązano z nią umowę o pracę zarzucając jej „poważne naruszenie zasad etyki dziennikarskiej”. W 2012 roku powróciła do pracy w stacji, którą ostatecznie opuściła w 2016 roku ogłaszając, że rezygnuje z pracy w publicystyce oraz dziennikarstwie informacyjnym. Dziennikarka była również redaktorką portalu naTemat.pl. Hannę Lis można było także oglądać w takich programach jak „Bez planu” czy „Azja Express”.

Życie prywatne

Dziennikarka w 1989 roku wyszła za prawnika i polityka Roberta Smoktunowicza. W 1998 nastąpił ich rozwód. Po pewnym czasie zaczęła spotykać się z Tomaszem Lisem, którego poślubiła w 2007 roku w konsulacie w Rzymie. W 2018 roku pojawiły się informacje o kryzysie w ich małżeństwie. Hanna Lis ma dwie córki ze związku z Jackiem Kozińskim – urodzoną w 1999 roku Julię oraz Annę, która przyszła na świat dwa lata później.
Dodaj komentarz