Kim jest?

Bradley Cooper - Pat z "Poradnika pozytywnego myślenia". Wiek, wzrost, waga, Instagram, dzieci, żona

Patrycja | dnia: 17-02-2020 | skomentuj

Bradley Cooper - Pat z "Poradnika pozytywnego myślenia". Wiek, wzrost, waga, Instagram, dzieci, żona

lite987.com

Oceń


Bradley Cooper to gwiazdor, który na swoim koncie ma wiele bardzo poważanych ról. Był nawet trzykrotnie nominowany do Oscara dla najlepszego aktora pierwszoplanowego. Kim dokładnie jest Bradley Cooper? Poznajcie bliżej hollywoodzkiego przystojniaka.

Wszystko o: Bradley Cooper

Pełne imię i nazwisko: Bradley Charles Cooper
Data i miejsce urodzenia: 5 stycznia 1975, Filadelfia
Zawód: aktor, reżyser, producent filmowy
Partnerka: Jennifer Esposito (2006-2008; rozwód), Irina Shayk (2015-2019; rozstanie), obecnie singiel
Dzieci: Lea De Seine (2017)
Wzrost: 185 cm
Waga: 83 kg
Instagram: brak

Młodość

Bradley Cooper urodził się w stanie Pensylwania. Jest synem Glorii i Charlesa. Jego matka pracowała w lokalnej filii NBC, a ojciec był maklerem w Merrill Lunch Wealth Management. W 1997 roku ukończył anglistykę na Uniwersytecie Georgetown. Po tym, jak przeprowadził się do Nowego Jorku, w 2000 roku otrzymał tytuł magistra sztuk pięknych w szkole aktorskiej Actors Studio Drama School na uniwersytecie New School University.
Zanim został aktorem pracował m.in. jako pomocnik… grabarza.

  Zobacz także  

Kariera

Zadebiutował w 1999 roku w serialu „Seks w wielkim mieście”, gdzie wcielił się w Jake’a. Była to malutka rólka, w jednym odcinku, ale zaraz próbował swoich sił gdzie indziej. I tak pojawił się m.in. w „Ulica” czy „We Hot American Summer”. W 2006 roku zadebiutował z kolei na Broadway’u w sztuce „Three Days of Rain”.
Przełomem w jego karierze był film „Kac Vegas”. Od tego czasu pojawia się w coraz popularniejszych i lepszych produkcjach m.in. „Kobiety pragną bardziej”, „Jestem Bogiem”, „Poradnik pozytywnego myślenia” czy „Narodziny gwiazdy”.

Życie prywatne

21 grudnia 2006 roku poślubił aktorkę i tancerkę Jennifer Esposito. Rozwiódł się z nią niecały rok później. W latach 2015-2019 związał się z modelką Iriną Shayk, z którą doczekał się córki – Lea De Seine.
Dodaj komentarz