Co na to stacja?

Wpadka w "Dzień dobry TVN". Internauci oskarżyli Kalczyńską i Sołtysika o ksenofobię

Redakcja PinkWall | 29-01-2020 | skomentuj

Wpadka w "Dzień dobry TVN". Internauci oskarżyli Kalczyńską i Sołtysika o ksenofobię

AKPA

Oceń


We wtorek w programie „Dzień Dobry TVN” Anna Kalczyńska wraz z Andrzejem Sołtysikiem poruszyli temat rankingu „najprzystojniejszych mężczyzn na świecie”. Co roku firma TC Candler publikuje taką listę, która przedstawia najpiękniejsze twarze z całego świata. W zeszłym roku pierwsze miejsce należało do Jasona Momoa. W tym roku wyniki rankingu były zgoła inne i to zdziwiło prowadzących program „Dzień Dobry TVN”.

W tym roku najpiękniejsza twarz należała do wokalisty zespołu BTS z Korei Południowej – Jeona Jungkooka.

Czy to ksenofobia?

Artysta z zespołu faktycznie ma bardzo delikatną, porcelanową urodę. Najwidoczniej to coś, co nie do końca pasowało prowadzącym program. Temat ten rozpoczęła Anna Kalczyńska, która wyglądała na zaskoczoną:

Jeżeli spodziewają się Państwo na czele stawki na przykład Brada Pitta czy George'a Clooneya, to może Państwa czekać spora niespodzianka.

Wtórował jej Sołtysik, który zadał pytanie czy to już passe. Prowadząca ogłosiła, ze zwycięzcą jest Jungkook, a Sołtysik w tym momencie parsknął śmiechem. Chwilę później zaczęli prześcigać się w docinkach:

Więc właśnie, nic nam to nazwisko nie mówi. Twarz, powiedziałabym, niespecjalnie bardzo męska, prawda?

Potem skomentował to Andrzej Sołtysik:

Chłopięca zdecydowanie, niemal dziecięca. Mały książę. Grzywka na pewno nie robi go najprzystojniejszym człowiekiem

  Zobacz także  


Ostatecznie resztę dopowiedziała Kalczyńska:

Tym bardziej, że włosy zakładam, że farbowane

Później przeprowadzono ankietę wśród przechodniów w Warszawie. Reporter podchodził do ludzi i pytał, co sądzą o tym wyborze – niestety, oprócz tego, że pokazywali zdjęcie nie tego członka zespołu to odpowiedzi niekoniecznie nadawały się do publikacji. Znajdowały się tam nieprzyjemne wypowiedzi np. „Zniewieściały, nie wiem, małolat” itp.

Internauci oburzeni

W sieci zrobiło się bardzo gorąco. Prowadzącym program oberwało się od internautów, którzy byli wzburzeni tym, że taki materiał pokazał się w telewizji. Wytknęli stacji, że niby przejmują się nienawiścią, uprzedzeniami i ksenofobią, a sami promują coś podobnego. Zarzucili również prowadzącym brak odpowiedniego researchu.

Stacja zabrała w tej sprawie głos i udostępniła oświadczenie:

TVN i Discovery przepraszają Pana Jeona Jung-kooka, Pana Junga Ho-seoka, pozostałych członków i fanów zespołu BTS oraz K-popu, a także wszystkich, których uraził materiał wyemitowany w "Dzień Dobry TVN" w dniu 28 stycznia br. oraz zachowanie prowadzących to wydanie programu. Wydźwięk audycji był całkowicie niezgodny z wartościami, które wyznajemy jako firma. Dlatego rozpoczęliśmy wewnętrzne postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie powtórzyły się w przyszłości

Czy jak trafią na "dywanik do szefa" to skończą się żarty?
Dodaj komentarz