Kim jest?

Wojciech Mann - prowadzący "Szansy na sukces". Wiek, wzrost, waga, żona, dzieci

Redakcja PinkWall | 12-03-2020 | skomentuj

Wojciech Mann - prowadzący "Szansy na sukces". Wiek, wzrost, waga, żona, dzieci

AKPA

Oceń


Wojciech Mann jest polskim dziennikarzem muzycznym, a także aktorem i pedagogiem. Chyba nie ma osoby, która nie znałaby tego niezwykle uzdolnionego człowieka, który przez wiele lat występował w Programie III Polskiego Radia. Poznajmy lepiej Wojciecha Manna.

Wszystko o: Wojciech Mann

Pełne imię i nazwisko: Wojciech Piotr Mann
Data i miejsce urodzenia: 25 stycznia 1948, Świdnica
Zawód: dziennikarz, aktor, pedagog
Partnerka: Ewa Bańska (żona)
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Dzieci: Marcin
Instagram: brak

Młodość

W dzieciństwie Wojciech Mann występował w zespole „Gawęda”. Ukończył XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie. Studiował handel zagraniczny w Szkole Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, a w 1975 roku został absolwentem filologii angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim.

  Zobacz także  


Kariera

W 1965 roku swoje pierwsze kroki w dziennikarstwie radiowym zaczął stawiać w Polskim Radiu, a w 1967 roku związał się na bardzo długo, bo aż do 2020 roku, z Programem III Polskiego Radia. Przez 55 lat prowadził audycje w Programie III Polskiego Radia, ale zrezygnował po zwolnieniu Gacek.
Prowadził wiele autorskich programów np. „Magazyn 4/4”, „W tonacji Trójki”, „Radio Mann” czy „Manniak po ciemku”. Jest autorem wielu tekstów piosenek m.in. do „Ja nie mogłam mieć serc dwóch”, które wykonywała Anna Jantar.
W latach 70. rozpoczął również współpracę z Telewizją Polską i wiadomo, że najsławniejszym programem, który prowadził była „Szansa na sukces”. Można było oglądać go i słuchać jeszcze w programie „5-10-15”, „Duże dzieci” czy w Radio Kolor wraz z Krzysztofem Materną.
Sporadycznie pokazywał się jako aktor np. w „Serce na dłoni” czy „Cudowne dziecko”. W dwóch częściach Shreka wcielał się w Doris, siostrę Kopciuszka.
Ma na swoim koncie kilka książek m.in. „RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą”.

Życie prywatne

Jego rodzina pochodziła ze Lwowa. Ojcem Wojciecha Manna był tworzący w tym mieście grafik Kazimierz Mann – brat Romana i Tadeusza.
Był trzykrotnie żonaty. Dopiero z trzecią żoną – Ewą Bańską – udało mu się stworzyć szczęśliwy związek. Doczekali się również dziecka – syna Marcina.
Dodaj komentarz