Kim jest?

Paweł Małaszyński - Piotr z "Magdy M.". Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Redakcja PinkWall | 12-03-2020 | skomentuj

Paweł Małaszyński - Piotr z "Magdy M.". Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

AKPA

Oceń


Paweł Małaszyński jest polskim aktorem teatralnym, telewizyjnym i filmowym. Jest również muzykiem. Wiele osób doskonale kojarzy go z roli Korzeckiego z serialu „Magda M.”. Coraz mniej pojawia się w mediach, ale ludzie nadal go uwielbiają. Kim jest Paweł Małaszyński?

Wszystko o: Paweł Małaszyński

Data i miejsce urodzenia: 26 czerwca 1976, Szczecinek
Zawód: aktor, muzyk
Partnerka: Joanna Chitruszko (żona od 2002 – obecnie)
Dzieci: Jeremiasz (2004), Lea (2014)
Wzrost: 182 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @pawelmalaszynski

Młodość

Urodził się w Szczecinku. Jego ojciec Mirosław był zawodowym żołnierzem, a jego siostra Katarzyna podjęła pracę w straży granicznej. Mieszkał w Koszalinie. Kiedy miał sześć lat wyprowadził się z rodzicami do Białegostoku. Był niesfornym dzieckiem, a jego ulubionymi zabawami było wybijanie szyb czy eksperymenty z ogniem.
Jako nastolatek związał się ze słynnym klubem filmowym „Projektor”. Ukończył naukę w V Liceum Ogólnokształcącym im. Jana III Sobieskiego. Studiował prawo przez pół roku, ale ostatecznie porzucił je na rzecz aktorstwa. W latach 1997-1998 uczył się w krakowskim, policealnym studium aktorskim L’Art studiO. Dopiero za trzecim razem udało mu się dostać do wrocławskiej filii PWST w Krakowie, którą ukończył w 2002 roku.

  Zobacz także  


Kariera

Często pojawiał się w teatrze, gdzie grał w takich spektaklach jak „Szalone nożyczki” czy „Wszystko w rodzinie”. Po roli geja w kontrowersyjnej inscenizacji „Berek, czyli upiór w moherze” zyskał przychylność krytyków, a jego kariera nabrała rozpędu. Grywał w filmach takich jak „Kameleon” czy „Pianista”. Dopiero po roli w „Oficerze” udawało mu się dostawać więcej ról. Wszyscy kochali go w roli Piotra Korzeckiego w serialu „Magda M.”. Pojawiał się także w „Świadku koronnym”, „Katyniu” czy „Lekarzach”. Ostatni raz można było zobaczyć go w serialu „Belle Epoque”.
W 2004 roku założył zespół Cochise, w którym jest wokalistą i autorem tekstów. Wspólnie z zespołem nagrał trzy płyty, w tym dwa albumy studyjne oraz jeden minialbum.

Życie prywatne

W 2002 roku ożenił się ze swoją dawną koleżanką z liceum – Joanną Chitruszko, która jest tancerką, choreografką i pedagogiem. Doczekali się dwójki dzieci: syna Jeremiasza i córki Lei.
Dodaj komentarz