Kim jest?

Vanessa Hudgens - filmowa Gabriella Montez. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partner

Redakcja PinkWall | 26-01-2020 | skomentuj

Vanessa Hudgens - filmowa Gabriella Montez. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partner

offthegrid.media

Oceń


Vanessa Hudgens dla wielu zawsze pozostanie Gabriellą Montez, w którą wcielała się w filmie „High School Musical”. Bez wątpienia to on otworzył jej drzwi do światowej kariery. Nie można jednak powiedzieć, że jest to jej jedyne wielkie osiągnięcie w kinematografii. Hudgens ma na swoim koncie bowiem więcej hitowych produkcji. Ma na swoim koncie również dość… kontrowersyjne wydarzenie. Więcej o Vanessie – proszę bardzo.

Wszystko o: Vanessa Hudgens

Pełne imię i nazwisko: Vanessa Anne Hudgens
Data urodzenia: 14 grudnia 1988, Salinas, Kalifornia
Zawód: aktorka, piosenkarka, modelka
Partner: Zac Efron (2005-2010), Austin Butler (2012-2020)
Dzieci: brak
Wzrost: 155 cm
Waga: ok. 50 kg
Instagram: @vanessahudgens

Młodość

Vanessa jest córką strażaka Grega Hudgensa i biznesmenki Giny Guanco. Z powodu szybko rozwijającej się kariery Vanessa z całą rodziną przeprowadziła się do Los Angeles. Ma młodszą siostrę Stellę, która również jest aktorką.
Talent u Vanessy zauważyli rodzice i posłali ją do szkoły o profilu aktorskim. W wieku 8 lat zaczęła grać w teatrze. W wieku 12 lat wyprowadziła się z rodzicami, aby podążać za karierą. Podróżowała z nią opiekunka, która pilnowała jej w miejscach, w których akurat występowała. Od 7 klasy szkoły podstawowej miała indywidualny tok nauczania, aby ukończyć szkołę.

  Zobacz także  


Kariera

Zadebiutowała rolą w filmie „Trzynastka”, gdzie zagrała Noel. Swoją popularność może zdecydowanie zawdzięczać roli Gabrielli Montez w 3. częściach filmu „High School Musical”. Grała w wielu innych filmach, które przyniosły jej popularność m.in. „Bestii”, „Sucker Punch” czy „Spring Breakers”. Niedawno zagrała w filmie „Teraz albo nigdy” u boku Jennifer Lopez.
Jest również utalentowana muzycznie (co zaprezentowała już w serii filmów HSM). W 2006 roku wydała swój debiutancki album - „V”. W 2008 roku wydała kolejną płytę - „Identified”. W styczniu 2015 roku wystąpiła w spektaklu „Gigi”, gdzie zagrała główną rolę, a premiera spektaklu miała miejsce na Broadwayu.
Jest również modelką.

Życie prywatne

Vanessa była związana z Efronem od 2005 do 2010 roku. W tym czasie, a dokładniej 6 września 2007 roku, wyciekły do sieci jej nagie zdjęcia. Od 2012 roku spotykała się z Austinem Butlerem, z którym rozstała się na początku 2020 roku.
Dodaj komentarz