Kim jest?

Tim Robbins – skazany na Oscara. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Marta | dnia: 22-11-2022 | skomentuj

Tim Robbins – skazany na Oscara. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

wikimedia.org

Oceń


Tim Robbins to amerykański aktor, scenarzysta, reżyser, producent filmowy i muzyk. Laureat Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w produkcji "Rzeka tajemnic". Jak dobrze go znacie? 

Wszystko o: Tim Robbins 

Pełne imię i nazwisko: Timothy Francis Robbins 
Data i miejsce urodzenia: 16 października 1958, West Covina 
Zawód: aktor, producent filmowy, reżyser, muzyk, scenarzysta 
Partnerka: Susan Sarandon (1988-2009; rozstanie), Gratiela Brancusi (2017-2020; rozwód)
Dzieci: Jack Henry, Miles Gurhrie 
Wzrost: 196 cm 
Waga: ok. 97 kg 
Instagram: brak 

Wczesne lata 

Urodził się jako syn Mary Cecelii i Gilberta Lee Robbinsa. Pochodził z uzdolnionej, artystycznej rodziny - jego matka była aktorką, a jego ojciec aktorem i piosenkarzem. Ma dwie siostry - Adele i Gabrielle - a także brata Davida. Wychowywał się w Nowym Jorku. Mając 12 lat występował w teatrze i wstąpił do klubu teatralnego. Dwa lata spędził na Stanowym Uniwersytecie Nowego Jorku w Plattsburghu, a następnie powrócił do Kalifornii, aby studiować w Szkole Filmowej, która działała przy UCLA. Zakończył studia na wydziale dramatu w 1981 roku z tytułem bakałarza sztuk. 

  Zobacz także  

Kariera 

Jako nastolatek występował w Theater for the New City, a latem w teatrze ulicznym. Założył nawet grupę teatralną, gdzie spełniał się jako reżyser i gdzie pisał scenariusze. W 1982 roku zadebiutował w serialu "Elsewhere". Zagrał w produkcjach takich jak "Skazani na Shawshank", "Top Gun" czy "Rzeka tajemnic". Za ten ostatni film nagrodzony został Oscarem. Jego największym dziełem reżyserskim jest dramat "Przed egzekucją". 

Życie prywatne 

W latach 1988-2009 był związany z aktorką Susan Sarandon (para była zaręczona od 2005 do 2009), z którą ma dwóch synów: Jacka Henry'ego i Milesa Guthrie. W latach 2017-2020 był w związku małżeńskim z Gratielą Brancusi. 
Dodaj komentarz