Kim jest?

Gene Hackman - gwiazda Missisipi w ogniu. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Marta | dnia: 22-11-2022 | skomentuj

Gene Hackman - gwiazda Missisipi w ogniu. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Materiały promocyjne filmu

Oceń


Gene Hackman to amerykański aktor i pisarz, który zdobył dwa Oscary, cztery Złote Globy, Nagrodę Gildii Aktorów Ekranowych, dwie nagrody BAFTA oraz Srebrnego Niedźwiedzia. Jak dobrze go znacie? 

Wszystko o: Gene Hackman 

Pełne imię i nazwisko: Eugene Allen Hackman 
Data i miejsce urodzenia: 30 stycznia 1930, San Bernardino 
Zawód: aktor, pisarz 
Partnerka: Filipa "Faye" Maltese (1956-1986; rozwód), Betsy Arakawa (żona 1991-obecnie)
Dzieci: Christopher (1960), Elizabeth Jean, Leslie Anne 
Wzrost: 188 cm 
Waga: ok. 80 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata 

Urodził się w San Bernardino w Kalifornii jako syn Ann Lydii Elizabeth i Eugene'a Ezry Hackmana. Wychowywał się w Danville w Illinois. Sześć miesięcy studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Illinois w Urbanie. Studiował w nowojorskiej szkole radiowej. Uczył się aktorstwa w Pasadena Playhouse. W latach 1947-1950 służył w United States Marine Corps jako disck jockey i prezenter wiadomości dla stacji radiowej jednostki. 

  Zobacz także  

Kariera 

Zadebiutował na off-Broadwayu. Na dużym ekranie pojawił się w 1961 roku w produkcji "Mad Dog Coll". Pierwszą znaczącą rolę zagrał jednak dopiero w 1964 roku w produkcji "Lilith". Ma na koncie takie produkcje jak "Bonnie i Clyde". Zagrał także w takich produkcjach jak "Francuski łącznik", "Rozmowa" czy "Witamy w Mooseport". 
Wspólnie z archeologiem podwodnym Danielem Lenihanem. 

Życie prywatne 

W 1956 roku ożenił się z Filipą "Faye" Maltese, z którą doczekał się syna Christophera i dwóch córek: Elizabeth Jean i Leslie Anne. W 1986 roku para się rozwiodła. W latach 1973-1974 związany był z Cloris Leachman. W 1991 roku ożenił się z Betsy Arakawą. 
Dodaj komentarz