Kim jest?

Steve Buscemi - gwiazda Fargo. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Marta | dnia: 22-11-2022 | skomentuj

Steve Buscemi - gwiazda Fargo. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Materiały promocyjne filmu

Oceń


Steve Buscemi to amerykański aktor znany z roli w takich filmach jak "Fargo" czy "Big Lebowski". Zobaczcie, jak wiele o nim wiecie. 

Wszystko o: Steve Buscemi 

Pełne imię i nazwisko: Steven Vincent Buscemi 
Data i miejsce urodzenia: 13 grudnia 1957, Nowy Jork 
Zawód: aktor, producent, reżyser 
Partnerka: Jo Andres (1987-2019; do jej śmierci)
Dzieci: Lucian (1990)
Wzrost: 175 cm 
Waga: ok. 70 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata 

Urodził się w rodzinie rzymskokatolickiej jako syn Dorothy i Johna. Dorastał z trzema braćmi - Jonem, Michaelem i Kennethem. Ukończy, w 1975 roku, Valley Stream Central High School. Naukę kontynuował potem w Nassau Community College w Garden City. Pracował jako strażak na Manhattanie w latach 1980-1984. Studiował aktorstwo w Lee Strasberg Theatre and Film Institute na Manhattanie. 

  Zobacz także  

Kariera 

Zaczynał jako komik. Pierwszy raz trafił na ekran w podwójnej roli w komedii "Tak jest". Przeważnie grał role drugoplanowe albo epizodyczne (np. w "Policjantach z Miami" czy "Parting Glanes"). Pierwszy raz zagrał rolę pierwszoplanową w produkcji "Ghost World". Znany jest ze swoich roli w produkcjach takich jak "Rodzina Soprano", "Big Lebowski" czy "Wściekłe psy". 

Życie prywatne 

W 1987 roku poślubił Jo Andres, z którą był do jej śmierci w 2019 roku. Para doczekała się syna Luciana (1990). 

W 2001 roku został ugodzony nożem w głowę, gardło i ramię po bójce barowej między Vince'em Vaughnem, Scottem Rosenbergiem i Timothym Fogertym. 

Następnego dnia po zamachach z 11 września zgłosił się na ochotnika do swojej starej remizy strażackiej i przez tydzień pracował po dwanaście godzin w strefie zero - szukał tam ocalałych. Unikał kamer i pracował całkowicie anonimowo. 
Dodaj komentarz