Kim jest?

Taco Hemingway - jeden z najpopularniejszych raperów. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka

Patrycja | dnia: 23-02-2020 | skomentuj

Taco Hemingway - jeden z najpopularniejszych raperów. Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka

pl.wikipedia.org

Oceń


Taco Hemingway szturmem pojawił się na polskiej rap scenie i od tego czasu jest jednym z najpopularniejszych polskich raperów. Kiedy tylko Taco ogłasza swój koncert – bilety znikają w okamgnieniu. W 2019 roku, wraz z Dawidem Podsiadło, pobił rekord – zapełnili bowiem cały Stadion Narodowy podczas wspólnego występu. Kim jest Taco?

Wszystko o: Taco Hemingway

Pełne imię i nazwisko: Filip Tadeusz Szcześniak
Data i miejsce urodzenia: 29 lipca 1990, Kair
Zawód: raper, autor tekstów
Partnerka: Katarzyna Kunda, Iga Lis (partnerka od 2018 – obecnie)
Dzieci: brak
Wzrost: ok. 180 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @tacohemingway

Młodość

Urodził się w Kairze. Kiedy miał 2 lata przeprowadził się z rodzicami do Chin i tam uczęszczał do przedszkola. Miał jednak spore problemy – głównie przez barierę językową i kulturową, więc kiedy tylko skończył przedszkole, w 1996 roku, wrócił z rodzicami do Warszawy. Ma starszą o pięć lat siostrę. Umie mówić biegle po angielsku i polsku. To od ojca zaraził się pasją do rapu.
Uczęszczał do Prywatnego Gimnazjum nr 1 w Warszawskie i XXXIII Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie. Wtedy też poznał swojego przyszłego producenta - „Rumaka” i projektanta graficznego Łukasza Partykę.
Jego rodzice rozwiedli się w 2004 roku – matka zamieszkała w Brukseli, gdzie pracowała jako specjalistka do HR-u, a ojciec z nową rodziną wyprowadził się do Hiszpanii, gdzie rozpoczął pracę jako kurator sądowy.
Raper studiował na UW kulturoznawstwo, którego został absolwentem. W 2012 roku podjął studia magisterskie na Wydziale Antropologii Uniwersytetu Londyńskiego.

  Zobacz także  

Kariera

Najpierw swoją pierwszą płytę wydał w języku angielskim, ale doradzono mu, by zaczął nagrywać w języku polskim. Tak też powstał „Trójkąt warszawski”, a potem „Umowa o dzieło”. Kiedy ludzie usłyszeli „Sześć zer” oszaleli na jego punkcie. Później wszystko, co wydawał, spotykało się z większym lub nieco mniejszym uznaniem. A na swoim koncie ma również takie płyty jak „Soma 0,5 mg” z Quebonafide, „Pocztówka z WWA ‘19” czy „Marmur”.
Wylansował takie przeboje jak „Następna stacja”, „Deszcz na betonie”, „Fiji” czy „Wiatr” i znacznie, znacznie więcej”.
Artysta znany jest z tego, że niechętnie wypowiada się w mediach i równie niechętnie się w nich pojawia.

Życie prywatne

Wiele lat związany był z Katarzyną Kundą, z którą nawet był zaręczony. W 2018 roku ogłosili rozstanie i od tego czasu Taco pozostaje w związku z Igą Lis – córką Tomasza Lisa i Kingi Rusin.
Dodaj komentarz