Kim jest?

Szymon Hołownia - kandydat na prezydenta. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Patrycja | dnia: 06-02-2020 | skomentuj

Szymon Hołownia - kandydat na prezydenta. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

AKPA

Oceń


Szymon Hołownia przez wiele lat prowadził program „Mam Talent”. Jest znanym publicystą i prezenterem telewizyjnym. Co ciekawe – w 2019 roku ogłosił, że będzie kandydował na fotel Prezydenta RP. Czy mu się to uda? Poznajcie lepiej Szymona Hołownię.

Wszystko o: Szymon Hołownia

Data i miejsce urodzenia: 3 września 1976, Białystok
Zawód: dziennikarz
Partnerka: Urszula Brzezińska-Hołownia
Dzieci: córka
Wzrost: 188 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @szymon.holownia

Kariera dziennikarska i publicystyczna

W latach 1997-2000 był redaktorem działu kultury w „Gazecie Wyborczej”. Później przeszedł do „Newsweek Polska”, gdzie był felietonistą i redaktorem działu społecznego. W 2005 roku pełnił funkcję zastępcy redaktora naczelnego „Ozonu”. Pracował w wielu innych gazetach i działach, aż trafił do „Tygodnika Powszechnego” - od 2015 roku jest tam stałym felietonistą.
Często współpracował z różnymi radiami, gdzie prowadził różnej maści audycje.
W 2006 roku zaczął współpracę z TVP1. Później przechodził do kolejnych stacji, aż trafił do TVN. Prowadził tam, z Prokopem, programy: „Mam talent!” i „Mamy cię!”.

  Zobacz także  


Działalność polityczna

8 grudnia 2019 roku w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim oficjalnie ogłosił, że będzie startował w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Już niebawem ma ogłosić swoje pomysły na „realne zmiany” w Polsce.
Wywołał spore kontrowersje spotem, który pojawił się w jego mediach społecznościowych. Politycy szeroko komentowali, że kadr z filmu, który pokazuje brzozę, a także przelatujący później papierowy samolocik to naśmiewanie się z tragedii, która miała miejsce w Smoleńsku. Ostatecznie Hołownia usunął film i przeprosił.

Życie prywatne

Jest żonaty z Urszulą Brzezińską-Hołownią, oficerką zawodową Wojska Polskiego i pilotką myśliwca MiG-29. Ma z nią córkę. Mieszkają pod Warszawą.
Dodaj komentarz