Kim jest?

Petr Pavel - generał i prezydent elekt Czech. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Mateusz | dnia: 23-02-2023 | skomentuj

Petr Pavel - generał i prezydent elekt Czech. Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Wikiimedia / CC BY-SA 2.0 / pirati.cz - https://www.flickr.com

Oceń


Petr Pavel urodził się 1 listopada 1961 w Planej. Jest byłym czeskim wojskowym w randze generała, politykiem i prezydentem elektem Republiki Czeskiej. Stanowisko prezydenta obejmie w marcu 2023 roku.

Wszystko o: Petr Pavel

Pełne imię i nazwisko: Petr Pavel
Data i miejsce urodzenia: 1 listopada 1961/ Planá
Zawód: polityk / wojskowy
Żona: Eva Pavlová (od 2004)
Dzieci: Jan Pavel / Petr Pavel
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @prezident_pavel

  Zobacz także  

Kariera

Petr Pavel pochodzi z rodziny wojskowej, a sam ukończył wyższą szkołę wojsk lądowych. Po zakończeniu edukacji rozpoczął służbę w Czechosłowackiej Armii Ludowej. Należał do Komunistycznej Partii Czechosłowacji. Po zmianie ustroju pracował w wywiadzie wojskowym i uzupełnił swoje wykształcenie na brytyjskich uczelniach wojskowych. W 1993 był członkiem misji UNPROFOR w byłej Jugosławii. Pełnił stanowiska dowódcze w ramach czeskiej armii i NATO. W 2012 roku Petr Pavel został szefem Sztabu Generalnego Czeskich Sił Zbrojnych. W 2015 został szefem Komitetu Wojskowego NATO (jako pierwsza osoba z kraju byłego Układu Warszawskiego). Po zakończeniu tej kadencji zakończył karierę wojskową i zaangażował się w politykę. W 2023 roku wygrał wybory prezydenckie, a na stanowisku tym zastąpi Miloša Zemana. Wielokrotnie odznaczany (między innymi odznaczeniami Czech, Francji i Stanów Zjednoczonych).

Życie prywatne

Prezydent elekt Republiki Czeskiej aktywnie działa w mediach społecznościowych. W sieci znaleźć możemy informacje, że jego żoną (od 2004 roku) jest Eva Pavlová. Dziećmi polityka są Jan Pavel i Petr Pavel.
Dodaj komentarz