Aktor żegna żonę

Nie żyje Kelly Preston. Żona Johna Travolty przegrała walkę z chorobą

Redakcja PinkWall | 13-07-2020 | skomentuj

Nie żyje Kelly Preston. Żona Johna Travolty przegrała walkę z chorobą

wikimedia.org

Oceń


Dzisiaj świat obiegła smutna wieść o śmierci amerykańskiej aktorki, Kelly Preston. Żona Johna Travolty zmarła w wieku 57 lat. Kobieta od dwóch lat toczyła walkę z rakiem piersi, który był bezpośrednią przyczyną jej zgonu. Informację o przedwczesnym odejściu aktorki przekazał magazyn „People”, w którym ukazało się oficjalne potwierdzenie tej wiadomości ze strony osoby, która reprezentuje jej rodzinę w mediach. Gwiazda zmarła 12 lipca w godzinach porannych. Bliscy aktorki poprosili za pośrednictwem magazynu o poszanowanie ich prywatności w okresie żałoby:

Nad ranem 12 lipca Kelly Preston, uwielbiana żona i matka, zmarła z powodu dwuletnich zmagań z rakiem piersi. Utrzymując swoją prywatność, aktorka przyjmowała leczenie, w czym wspierali ją rodzina i przyjaciele. Była piękną i kochającą duszą, która zawsze dbała o innych. Bliscy proszą teraz o uszanowanie ich prywatności.

  Zobacz także  


Informację o śmierci żony potwierdził także sam John Travolta. Warto zaznaczyć, że jest to kolejna tragedia, której aktor doświadczył w ciągu ostatnich kilku lat – w 2009 roku w wyniku nieszczęśliwego wypadku zmarł jego syn, Jett. Aktor zamieścił na Instagramie emocjonalny wpis:

Z ciężkim bólem serca informuję, że moja piękna żona Kelly przegrała dwuletnią walkę z rakiem piersi. Stoczyła odważną walkę przy wsparciu wielu osób. Miłość i życie Kelly zostaną na zawsze w naszej pamięci. Poświęcę teraz trochę czasu, aby być z moimi dziećmi, które straciły matkę.

Kim była Kelly Preston?

Kelly Preston urodziła się 13 października 1962 roku. Gdy miała 16 lat zaczęła pracować jako modelka. Na wielkim ekranie zadebiutowała w 1983 roku w filmie „Za dziesięć minut północ”, w którym wystąpiła u boku Charlesa Bronsona. Przełomowa dla jej kariery okazała się z kolei rola Marine Mason w komedii „Bliźniacy” z 1988 roku, w której zagrała wraz z Arnoldem Schwarzeneggerem i Dannym DeVito. Aktorka znana jest również między innymi z takich produkcji jak „Jerry Maguire”, „Stare wygi”, „Bitwa o Ziemię” czy „Gotti”. Amerykańska gwiazda wyszła za Johna Travoltę w 1991 roku. Para doczekała się trójki dzieci – Jetta, Elle Bleu oraz Benjamina. W 2009 roku ich najstarszy syn Jett zmarł z powodu ataku epilepsji, do którego doszło podczas świątecznego pobytu rodziny na Bahamach. 16-letni chłopiec przewrócił się w łazience i rozbił głowę o brzeg wanny. Dzisiaj obchodziłby 28 urodziny.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

It is with a very heavy heart that I inform you that my beautiful wife Kelly has lost her two-year battle with breast cancer. She fought a courageous fight with the love and support of so many. My family and I will forever be grateful to her doctors and nurses at MD Anderson Cancer Center, all the medical centers that have helped, as well as her many friends and loved ones who have been by her side. Kelly’s love and life will always be remembered. I will be taking some time to be there for my children who have lost their mother, so forgive me in advance if you don’t hear from us for a while. But please know that I will feel your outpouring of love in the weeks and months ahead as we heal. All my love, JT

Post udostępniony przez John Travolta (@johntravolta)
Dodaj komentarz