Kim jest?

Natalia Nykiel – piosenkarka znana z utworu „Error”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

Redakcja PinkWall | 16-09-2020 | skomentuj

Natalia Nykiel – piosenkarka znana z utworu „Error”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

AKPA

Oceń


Natalia Nykiel to polska piosenkarka i autorka tekstów, której drzwi do kariery otworzył udział w programie „The Voice of Poland”. Artystka jest autorką między innymi takich hitów jak „Bądź duży”, „Error” czy „Volcano”. Ma na swoim koncie nagrodę Eska Music Awards i była nominowana do wielu innych prestiżowych nagród, w tym do MTV Europe Music Awards oraz Fryderyka. Sprawdźcie, jak dużo o niej wiecie.

Wszystko o: Natalia Nykiel

Data i miejsce urodzenia: 8 lutego 1995, Mrągowo
Zawód: wokalistka
Partner: brak informacji
Dzieci: brak
Wzrost: 176 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @natnykiel

  Zobacz także  


Kariera

Natalia Nykiel karierę muzyczną rozpoczęła w 2013 roku, gdy została finalistką drugiej edycji programu „The Voice of Poland”. W 2014 roku ukazał się jej debiutancki album studyjny zatytułowany „Lupus Electro”, który zrealizowała współpracując między innymi z Katarzyną Nosowską i Pauliną Przybysz. Krążek uzyskał status złotej płyty, a promujący go singiel „Bądź duży” znalazł się na siódmym miejscu listy AirPlay. W 2015 roku wokalistka podczas gali Eska Music Awards otrzymała nagrodę w kategorii Eska TV Award za klip do wymienionego wcześniej utworu. Później piosenkarka była również nominowana do Fryderyka za album „Discordia”. Jednym z większych sukcesów wokalistki jest wspólny występ z Jaredem Leto podczas koncertu zespołu 30 Seconds to Mars, który odbył się w 2018 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Od 2020 roku Nykiel pełni rolę jurorki w programie „The Four. Bitwa o sławę”.

Życie prywatne

Natalia Nykiel urodziła się w Mrągowie i pochodzi z Piecek. Karierę muzyczną łączy z edukacją – jest absolwentką Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska na SGGW, a także studiowała na Uniwersytecie Warszawskim. W 2019 roku rozpoczęła studia w Portugalii. Piosenkarka pilnie strzeże swojej prywatności i nie wiadomo, czy jest obecnie z kimś związana.
Dodaj komentarz