Kim jest?

Leighton Meester - gwiazda Plotkary. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

Patrycja | dnia: 01-12-2022 | skomentuj

Leighton Meester - gwiazda Plotkary. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

flickr.com

Oceń


Leighton Meester to amerykańska aktorka filmowa i serialowa, która sławę zyskała dzięki roli Blair Waldorf w serialu "Plotkara". Ma na swoim koncie jednak dużo wiecej wspaniałych ról. Zobaczcie, jak dobrze ją znacie. 

Wszystko o: Leighton Meester 

Pełne imię i nazwisko: Leighton Marissa Meester 
Data urodzenia: 9 kwietnia 1986, Fort Worth 
Zawód: aktorka, wokalistka, modelka 
Partner: Adam Brody (mąż od 2014)
Dzieci: Arlo Day (2015), syn (2020)
Wzrost: 164 cm 
Waga: ok. 53 kg
Instagram: @itsmeleighton

Wczesne życie 

Jest córką Constance i Douglasa Meesterów. Większość życia spędziła w Nowym Jorku i Los Angeles, chociaż urodziła się w Fort Worth w stanie Teksas. W momencie jej narodzin, Constance odsiadywała wyrok w więzieniu federalnym za powiązania z grupą przemycającą marihuanę z Jamajki do Stanów Zjednoczonych. Urodziła się w normalnym szpitalu, pierwsze trzy miesiące spędziła z matką w ośrodku resocjalizacji. Później jej matka wróciła do więzienia, a nią zajęła się babcia. Jako 11 przeprowadziła się do Nowego Jorku, gdzie zaczęła karierę modelki. Zaczęła później występować w drobnych rolach np. w serialu "Prawo i porządek". 

  Zobacz także  

Kariera 

Po debiucie w 1999 roku w "Prawo i porządek", zaczęła gościnnie pojawiać się w innych produkcjach. Tak naprawdę jednak dopiero rola w serialu "Plotkara" przyniosła jej światową popularność. Występowała w takich produkcjach jak "Spadaj, tato" czy "Monte Carlo". Meester jest również piosenkarką. Brała udział w wielu akcjach promocyjnych i kampaniach reklamowych. 

Życie prywatne 

Od 2008 do 2010 roku była w związku z Sebastianem Stanem, którego poznała na planie "Plotkara". W 2011 roku Meester i jej matka złożyły wzajemne pozwy sądowe, które dotyczyły wsparcia finansowego, jakie Leighton zapewniała swojemu bratu, który cierpiał na różne problemy zdrowotne. Leighton utrzymywała, że jej matka nie przekazywała środków jej bratu, ale na siebie. Z kolei jej matka twierdziła, że Leighton płaciła za mamo. Sąd przychylił się jednak do wniosku aktorki i oddalił powództwo matki w całości (w tym karę 3 mln złotych na rzecz Constance). 

W listopadzie 2013 roku zaręczyła się z Adamem Brodym. Wzięli sekretny ślub w 2014 roku. Mają córkę Arlo Day (2018) i syna (2020). 
Dodaj komentarz