Kim jest?

Kayah - wokalistka od "Testosteronu". Wiek, wzrost, waga, partner, dzieci, kariera, Instagram

Redakcja PinkWall | 17-05-2020 | skomentuj

Kayah - wokalistka od "Testosteronu". Wiek, wzrost, waga, partner, dzieci, kariera, Instagram

AKPA

Oceń


Kayah to polska wokalistka, autorka tekstów i producentka muzyczna, która jest członkinią Rady Polskiej Fundacji Muzycznej. Jest również założycielką wytwórni płytowej Kayax. Zadebiutowała w 1988 roku singlem „Córeczko”. Kim dokładnie jest Kayah? Poznajcie ją lepiej. 

Wszystko o: Kayah 

Pełne imię i nazwisko: Katarzyna Magda Rooijens, z domu Szczot 
Data i miejsce urodzenia: 5 listopada 1967, Warszawa 
Zawód: piosenkarka, autorka tekstów, producentka muzyczna 
Partner: Rinke Rooyens (1998-2010; rozwód), Sebastian Karpiel-Bułecka (2005-2009; rozstanie), Pako Sarr, Jarosław Grzywiński (partner od 2017 - obecnie)
Dzieci: Roch (1998)
Wzrost: 175 cm 
Waga: brak informacji
Instagram: @kayah_official

Młodość 

Kiedy miała 11 lat - jej ojciec opuścił rodzinę i wyjeżdżał za granicę. Ma dwie przyrodnie siostry ze strony ojca. Dzieciństwo spędziła w Białymstoku, u swoich dziadków. W młodości chciała zostać archeologiem i trenowała judo. Kiedy była już dorosła - sprzedawała krawaty. Edukację zakończyła w liceum i nie podeszła do matury. W 1985 roku uzyskała dyplom w klasie fortepianu u prof. Anny Narkiewicz.

 

  Zobacz także  


Kariera

Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w 1984 roku, kiedy nawiązała współpracę z Kostkiem Joriadisem, a później z zespołami Rastar i Zgoda. W 1988 roku zadebiutowała na KFPP w Opolu, gdzie zaśpiewała piosenkę „Córeczko”. Wydała swoją pierwszą płytę o tytule „Kayah”, którą w 1991 roku jej wytwórnia, bez zgody Kayah, wydała w wersji anglojęzycznej. W tym czasie Kayah zrobiła sobie kilkuletnią przerwę w muzyce i zamieszkała w Wiedniu, gdzie pracowała jako modelka. Wróciła do tworzenia muzyki, ale raczej jako wokalistka drugoplanowa. Wydała wiele płyt i wylansowała takie piosenki jak „Testosteron”, „Jak skała”, „Za późno” czy „Podatek od miłości” w duecie z Grzegorzem Hyżym. Wielką popularność przyniosła jej również współpraca z Krzysztofem Kiljańskim. W 2020 roku zaśpiewała piosenkę „Ramię w ramię” z Viki Gabor. Prowadzi swoją wytwórnię - Kayax. Angażuje się akcje charytatywne. 
Była trenerką w programie „The Voice of Poland”, występowała gościnnie w programach, serialach i filmach. W 2019 roku zapowiedziała prace nad książką autobiograficzną, nad którą współpracowała z Agnieszką Wójtowicz. 

Życie prywatne 

W 1998 roku wyszła za mąż za Rinke Rooyensa. W grudniu tego samego roku urodził im się syn - Roch. W 2002 roku byli w separacji, a ostatecznie rozstali się w 2010 roku. W latach 2005-2009 gwiazda spotykała się z Sebastianem Karpielem-Bułecką, a później spotykała się z senegalskim muzykiem Pako Sarrem. Od 2017 roku związana jest z byłym prezesem GPW - Jarosławem Grzywińskim. Jest wegetarianką i choruje na Hashimoto. 
Dodaj komentarz