Kim jest?

Jan Frycz - najbardziej charyzmatyczny aktor. Wiek, wzrost, waga, Instagram, dzieci, żona

Patrycja | dnia: 24-01-2020 | skomentuj

Jan Frycz - najbardziej charyzmatyczny aktor. Wiek, wzrost, waga, Instagram, dzieci, żona

AKPA

Oceń


Jan Frycz obecnie przeżywa swoją drugą „młodość” filmową. Jest znowu niezwykle rozchwytywany, a w każdej kolejnej roli potwierdza to, w jak dobrej jest predyspozycji. Bez wątpienia warto go znać. Kim jest więc Jan Frycz?

Wszystko o: Jan Frycz

Data i miejsce urodzenia: 15 maja 1954, Kraków
Zawód: aktor
Partnerka: Grażyna Laszczyk-Frycz, Agata Frycz, Małgorzata Frycz
Dzieci: Gabriela, Olga, Antoni, Michał, Wojciech
Wzrost: 186 cm
Wiek: brak informacji
Instagram: brak

Kariera teatralna

Zadebiutował w 1978 roku rolą Edmunda w „Damach i huzarach”. Miało to miejsce na deskach krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego. Po studiach należał do różnych teatrów warszawskich m.in. Teatru Narodowego czy Teatru Polskiego.
W 2007 roku zagrał postać Iwana Nikołajewicza Zachedryńskiego w „Miłości na Krymie”. Ma wiele ról z rosyjskiej klasyki. Występował jednak również w klasyce polskiej. Pojawia się również w Teatrze Telewizji.

  Zobacz także  

Kariera filmowa

Zadebiutował w „Dagny”. Później skupił się na grze w teatrze, niewiele wybierał sobie ról filmowych. Kiedy jednak już zaczął pojawiać się na wielkim i mniejszym ekranie – był niesamowity. Np. rola wypalonego homoseksualisty w „Egoistach”, później również „Spis cudzołożnic”, „Nigdy w życiu!” czy „Kochaj i rób co chcesz”. Miał świetną rolę w „Ślepnąc od świateł” czy „Psy 3. W imię zasad”.

Życie prywatne

Był trzykrotnie żonaty. Obecnie jest w trzecim związku małżeńskim. Ma pięcioro dzieci z drugiego małżeństwa. Jego córki – Gabriela i Olga – są aktorkami. Ma również trzech synów – Antoniego, Michała i Wojciecha.
Dodaj komentarz