Kim jest?

Ellen DeGeneres – prowadząca słynny talk-show. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona

Redakcja PinkWall | 16-09-2020 | skomentuj

Ellen DeGeneres – prowadząca słynny talk-show. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona

flickr.com

Oceń


Ellen DeGeneres jest amerykańską prezenterką telewizyjną, a także aktorką i scenarzystką. Rozpoznawalność na całym świecie zdobyła dzięki autorskiemu talk-show „The Ellen DeGeneres Show”, do którego zaprasza największe gwiazdy. Ma na swoim koncie nagrody Emmy i została odznaczona przez Baracka Obamę Medalem Wolności. W ostatnim czasie na jej wizerunku pojawiły się jednak poważne rysy. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Ellen DeGeneres

Pełne imię i nazwisko: Ellen Lee DeGeneres
Data i miejsce urodzenia: 26 stycznia 1958, Metairie, USA
Zawód: aktorka, prezenterka telewizyjna
Partner: Portia de Rossi (2008-)
Dzieci: brak
Wzrost: 171 cm
Waga: 59 kg
Instagram: @theellenshow

  Zobacz także  


Kariera

Ellen DeGeneres karierę rozpoczęła od stand-upowych występów w małych klubach i kawiarniach. W 1981 roku zaczęła prowadzić Clyde’s Comedy Club i wkrótce zaczęła jeździć w trasy po całych Stanach Zjednoczonych. W latach dziewięćdziesiątych powstał jej autorski sitcom „Ellen”, który cieszył się dużą popularnością. Szczególnie głośno zrobiło się o nim w 1997 roku, gdy DeGeneres ogłosiła w programie „The Oprah Winfrey Show”, że jest homoseksualna. W 2003 roku została prowadzącą program typu talk-show „The Ellen DeGeneres Show”. Mimo, że program miał dużą konkurencję w postaci między innymi talk-show prowadzonego przez Sharon Osbourne, Ellen udało się zdobyć uznanie publiczności i krytyków. Do 2019 roku program otrzymał aż 166 nominacji do nagród Emmy, z których wiele zakończyło się otrzymaniem tej statuetki.

Życie prywatne

Prezenterka spotykała się między innymi z Anne Heche i Alexandrą Hedison. W 2004 roku związała się z aktorką znaną z serialu „All McBeal”, Portią de Rossi, z którą pobrała się cztery lata później. W 2020 roku pojawiły się doniesienia o kryzysie w ich małżeństwie spowodowanym trudną sytuacją na planie programu „The Ellen Degeneres Show”. Prezenterka została bowiem oskarżona przez współpracowników o złe traktowanie.
Dodaj komentarz