Kim jest?

Dawid Ogrodnik – gwiazdor filmu „Ostatnia rodzina”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

Marta | dnia: 05-10-2020 | skomentuj

Dawid Ogrodnik – gwiazdor filmu „Ostatnia rodzina”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

AKPA

Oceń


Dawid Ogrodnik to polski aktor filmowy i teatralny. Znany jest z takich produkcji, jak „Ida”, „Ostatnia rodzina”, „Jestem Bogiem” czy „Broad Peak”. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym Orłów i Złotych Lwów za role w filmach „Chce się żyć” oraz „Cicha noc”. Od kilku lat jest związany z aktorką znaną z filmu „Płynące wieżowce”, Martą Nieradkiewicz. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Dawid Ogrodnik

Data i miejsce urodzenia: 15 czerwca 1986, Wągrowiec
Zawód: aktor
Partner: Marta Nieradkiewicz
Dzieci: Jaśmina (2018)
Wzrost: 180 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @dawidogrodnikofficial

  Zobacz także  

Kariera

Dawid Ogrodnik jest absolwentem poznańskiego Liceum Muzycznego oraz Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Na małym ekranie zadebiutował w 2007 roku w serialu „Detektywi”. Wkrótce zaczął się pojawiać w kolejnych produkcjach, takich jak „Żołnierze wyklęci”, „Majka” czy „Prawo Agaty”. Pierwszy duży rozgłos przyniosła mu rola Sebastiana „Rahima” Salberta, w którego wcielił się w filmie „Jesteś Bogiem” z 2012 roku. Następnie występował między innymi w takich głośnych produkcjach jak „Ida”, „Chce się żyć” i „Ostatnia rodzina”. Aktor otrzymał dwie nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W 2014 został wyróżniony Polską Nagrodą Filmową Orzeł w kategorii najlepsza główna rola męska w filmie „Chce się żyć”. W 2018 roku ponownie otrzymał tę statuetkę za występ w filmie „Cicha noc”. W 2014 roku dostał Paszport „Polityki” w kategorii „Film”, a cztery lata później Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego.

Życie prywatne

Aktor pilnie strzeże swojej prywatności i niechętnie opowiada o swoim życiu osobistym. Od kilku lat jest związany z aktorką Martą Nieradkiewicz. W 2018 roku urodziła się ich córka, Jaśmina.
Dodaj komentarz