Która stacja osiągnęła lepszy efekt?

Danuta Holecka pojawiła się… w Białym Domu. Internauci nie zostawili na TVP suchej nitki

Marta | dnia: 06-11-2020 | skomentuj

Danuta Holecka pojawiła się… w Białym Domu. Internauci nie zostawili na TVP suchej nitki

AKPA

Oceń


Obecnie cały świat żyje wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Polityczne wydarzenie stało się tematem numer jeden w mediach i wszystkie duże stacje informacyjne starały się je relacjonować w możliwie najciekawszy sposób. Zrobić wrażenie na swoich widzach postanowiła również Telewizja Publiczna, która zdecydowała się na dość widowiskowy zabieg w „Wiadomościach”. W środę 4 listopada program poświęcony relacjonowaniu wyborów prowadziła Danuta Holecka. Przy pomocy efektów specjalnych sprawiono, że dziennikarka pojawiła się na tle Gabinetu Owalnego w Białym Domu, w którym na co dzień urzęduje prezydent USA.

  Zobacz także  

Okazuje się jednak, że części widzów nie przypadła do gustu ta wizualizacja i w mediach społecznościowych pojawiły się drwiące komentarze internautów, a dziennikarka TVP stała się bohaterką licznych memów:

Dwa miliardy złotych i nawet Danuta Holecka trafiła do Białego Domu
Wybory wygrała Holecka
Scenografia jak w Kiepskich 10 lat temu

Kto wypadł lepiej?

Jak widać, Telewizji Publicznej udało się osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku TVP odświeżyła oprawę graficzną „Wiadomości” i wprowadziła zupełnie nowe standardy, wśród których znalazły się wizualizacje 3D. Władze stacji zapowiadały lepszą i nowoczesną jakość. W rzeczywistości jednak prezentowane w „Wiadomościach” wizualizacje co jakiś czas wywołują falę negatywnych komentarzy i stają się obiektem żartów. Warto przy tym zaznaczyć, że nie tylko TVP pokusiło się o ulokowanie swojej prezenterki w Białym Domu. Na podobny zabieg zdecydowała się stacja TVN i w Owalnym Gabinecie znalazła się Anita Werner. Trzeba przyznać, że jakość tej konkurencujnej wizualizacji też pozostawia wiele do życzenia.

Jak sądzicie, które efekty specjalne były bardziej udane?
Dodaj komentarz